Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 21d. 11:56 , Atnaujinta: 2020 liepos 21d. 22:46

Autobuso užgrobimo drama Lucke: visi įkaitai paleisti, užpuolikas suimtas

Vyras, antradienį ilgiau kaip 12 valandų laikęs daug įkaitų autobuse, užgrobtame Ukrainos šiaurės vakariniame Lucko mieste, galiausiai buvo areštuotas policijos, o visi jo pagrobti žmonės – išvaduoti, pranešė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

Užpuolikas „pasidavė ir [buvo] sulaikytas, visi įkaitai išvaduoti“, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas SBU šaltinis.

Per įkaitų vadavimo operaciją prie Lucko centre užgrobto autobuso privažiavo šarvuotasis transporteris, buvo girdimi šūviai.

„Per SBU antiteroristinio centro suplanuotą specialiąją operaciją „Bumerang“ teisėsaugininkams pavyko išvengti aukų tarp taikių gyventojų. Nustatyta, kad teroristas yra Maksymas Plochojus, vykdęs ekstremistinių pažiūrų propagandą. Šiuo metu visi įkaitai paleisti, nukentėjusiųjų nėra – medicinos pagalbos niekas nesikreipė“, – nurodė SBU.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maksymas Krivošas – autobuso Lucke užgrobėjas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Maksymas Krivošas – autobuso Lucke užgrobėjas

Turėjo bendrininkų

Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo ruožtu pareiškė, kad užpuolikas turėjo bendrininkų.

„Jo bendrininkai sulaikyti. Vienas jų – Charkove; ten rasta šovinių, sprogmenų“, – per spaudos konferenciją Lucke sakė ministras.

A.Avakovas užpuoliką apibūdino kaip „žmogų be pusiausvyros – jis nupiešė sau pasaulį, sugalvojo kerštą pasauliui“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad per įkaitų vadavimo operaciją niekas nežuvo.

„Sveikinu visus, kas visą dieną kovojo dėl žmonių Lucke išvadavimo ir, faktiškai, dėl jų gyvybių. Mes visi jaudinomės ir stebėjome, kaip vystosi įvykiai, kūrėme planus ir juos keitėme, atsižvelgdami į situaciją. Žmogaus gyvybė – svarbiausia vertybė. Nepraradome nė vieno“, – per „Facebook“ parašė valstybės vadovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis

Antradienio pavakare V.Zelenskis asmeniškai telefonu pasikalbėjo su užpuoliku ir įvykdė vieną iš jo reikalavimų – paskelbė vaizdo įrašą, kuriame valstybės vadovas ragina visus pasižiūrėti 2005 metų filmą „Žemiečiai“ („Zemliani“). Užpuoliką sulaikius, šis vaizdo įrašas iš prezidento „Facebook“ puslapio buvo ištrintas.

Antradienio rytą Lucko mieste, esančiame maždaug už 400 km į vakarus nuo sostinės Kijevo, šaunamaisiais ginklais ir sprogmenimis ginkluotas vyras, pasivadinęs Maksymu Plochojumi, užgrobė tarpmiestinių reisų autobusą, kuriame, kaip anksčiau skelbta, buvo 10–20 žmonių. Užpuolikas paskambino policijai ir pareiškė, jog yra ginkluotas, o autobusas – užminuotas.

Įkaitų drama baigėsi apie 22 val., pranešė pareigūnai.

SBU pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl teroristinio akto.

„Pirmoji teroristė“

Susirašinėjimo programėlės „Telegram“ kanalu, esą kontroliuojamu užpuoliko, M. Plochojus pripažino užgrobęs autobusą ir paėmęs įkaitų. Jis pridūrė, kad „valstybė visuomet buvo ir visuomet yra pirmoji teroristė“, taip pat pareikalavo, kad aukšto rango Ukrainos pareigūnai per socialinius tinklus paskelbtų pareiškimus, įvardydami save teroristais.

„Vyriškis pranešė, kad autobusas užminuotas, jis turi automatinį ginklą ir didelį kiekį sprogmenų. Be to, pasak jo, kitoje vietoje yra dar vienas sprogstamasis įtaisas, kuris gali būti susprogdintas nuotoliniu būdu“, – rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Pasak A.Geraščenkos, policija nustatė, kad tikrasis užpuoliko vardas yra Maksymas Krivošas ir kad jis yra 44 metų Ukrainos pilietis, gimęs Rusijoje.

Nurodoma, kad M.Krivošas buvo dukart nuteistas kalėti už įvairius nusikaltimus, įskaitant apiplėšimą, sukčiavimą ir neteisėtą ginklų bei sprogmenų turėjimą. Už grotų jis praleido iš viso 10 metų.

Tuo metu Ukrainos nacionalinės policijos Kriminalinės paieškos departamentas savo „Telegram“ paskyroje pranešė, kad „teroristas buvo gydytas dėl psichikos sveikatos problemų“. Vis dėlto vėliau vidaus reikalų ministras A. Avakovas šį faktą paneigė ir paragino pareigūnus atsakingai vertinti savo skelbiamą informaciją apie šį incidentą, nes užpuolikas skaito apie jį skelbiamus žiniasklaidos pranešimus.

A.Heraščenka pažymėjo, kad internete aptikta M.Plochojumi prisistatančio autoriaus knyga „Filosofija prestupnika“ („Nusikaltėlio filosofija“), kurioje pasakojama apie jo patirtį įkalinimo įstaigose ir požiūrį į gyvenimą.

„15 metų jie mane taisė, bet aš nebuvau ištaisytas, priešingai – aš dar labiau tapau tuo, kuo esu“, – vieną ištrauką iš tos knygos citavo jis.

Pranešimuose sakoma, kad M. Krivošas mėgino susisiekti su žurnalistais per įkaitus ir jų telefonus, reikalaudamas informuoti apie jo reikalavimus ir atsiųsti į įvykio vietą daugiau reporterių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Ukraina Kijevas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

05:55
34:08
10:00

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min