TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje esantis Linas Linkevičius: „Svarbiausia, kad Rusija niekaip nereaguoja į ukrainiečių bandymus užmegzti dialogą“

Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Turėjome unikalią galimybę dalyvauti Radoje, tvirtinant naują vyriausybę, kuriai teks ypatingai sudėtinga užduotis nedelsiant sureguliuoti finansinę ir politinę krizę šalyje. Reikės derėtis dėl finansinės paramos ne tik krizės bet ir išvaistytam šalies biudžetui sureguliuoti bei užtikrinti šalies teritorinį vientisumą vykstant atviroms provokacijoms Kryme“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime, ministras vienos dienos vizitą Kijeve pradėjo pagerbdamas žuvusius Maidane. Vėliau susitiko su parlamento pirmininku, šiuo metu einančiu laikonojo prezidento pareigas, O.Turčinovu, naujai patvirtintu premjeru A.Jaceniuku, Saugumo tarnybos vadu V.Nalivaičenko, Užsienio reikalų ministru A.Daščica, Jaunimo ir sporto ministru A.Bulatovu, Rados deputatais B.Tarasiuku ir P.Porošenko. Ministras taip pat susitiko su į Kijeva pagalbos atskubėjusiais Lietuvos medikais.

Ypač neramina naujienos iš Krymo. Svarbiausia, kad Rusija niekaip nereaguoja į ukrainiečių bandymus užmegzti dialogą, – sakė Linas Linkevičius.

Susitikimų metu L.Linkevičius sveikino greitą vyriausybės suformavimą ir išreiškė Lietuvos palaikymą siekiant Europos ir tarptautinių finansinių institucijų finansinės paramos. Labai daug dėmesio visuose susitikimuose skirta paaštrėjusiai situacijai Kryme aptarti, kur buvo įsiveržta į parlamento pastatą, suaktyvėjo Rusijos karinių pajėgų judėjimas.

„Ypač neramina naujienos iš Krymo. Svarbiausia, kad Rusija niekaip nereaguoja į ukrainiečių bandymus užmegzti dialogą“, – sakė Linas Linkevičius.

Visi Ukrainos pareigūnai patvirtino būtinybę siekti kuo greitesnio Asociacijos susitarimo su ES pasirašymo, kuris atvers kelią ūkio modernizavimui ir investicijoms. Laikinai einantis prezidento pareigas O.Turčinovas padėkojo Lietuvai už nuolatinę ir nuoširdžią paramą, tiek gydant sužeistuosius, tiek palaikant ukrainiečių demokratines viltis. Susitikimuose taip pat pabrėžta ES sankcijų būtinybė, tiek įgyvendinant teisingumą už jėgos panaudojimą praliejusį kraują, tiek siekiant išvengti tolimesnės destruktyvios šių žmonių veiklos.

„Nors vis girdžiu kalbant, jog vien sankcijų grėsmė atliko savo funkciją, būdamas Kijeve įsitikinau, kad jos vis dar būtinos“, – sakė L.Linkevičius.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min