Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje mirė 18-metė, kurią grupė jaunuolių išžagino ir padegė

N-18
Oksana Makar
AP/„Scanpix“ nuotr. / Oksana Makar
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad mirė 18-metė šalį sukrėtusio šiurpaus išžaginimo ir bandymo nužudyti auka.

Prokurorai sako, kad Oksaną Makar kovo 9 dieną Ukrainos pietuose esančiame Mykolajivo mieste išžagino trys jauni vyrai, kurie po to ją bandė pasmaugti ir padegė.

Pranešama, kad vienoje statybvietėje numestą auką rado atsitiktinis praeivis. Mergina buvo nudegusi 55 proc. odos, kritinės būklės; ligoninėje jai teko amputuoti vieną ranką, vieną koją ir kitos kojos pėdą.

O.Makar liko gyva ir daugiau kaip dvi savaites kovojo su mirtimi.

Šalies rytuose esančio Donecko, kur ji buvo gydoma, sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad ji mirė ketvirtadienį, dėl didelių nudegimų ir plaučiams padarytos žalos.

Jos širdis nustojo plakti plaučiuose išsiliejus kraujui; trys bandymai ją atgaivinti buvo nesėkmingi, sakė Donecko nudegimų centro vyriausiasis gydytojas Emilis Fistalis.

Šis nusikaltimas sukrėtė Ukrainą savo žiaurumu, tačiau taip pat išprovokavo visoje šalyje protestus prieš korupciją, nes policija iš pradžių buvo paleidusi du įtariamuosius, turinčius svarbių ryšių regione.

Galiausiai visi trys įtariamieji buvo areštuoti ir apkaltinti išžaginimu, o vienas jų – dar ir bandymu nužudyti.

Ši byla visuomenės pasipiktinimą sukėlė tuo, kad atskleidė teisėsaugos pareigūnų nekompetentingumą ir socialinių problemų mastą tokiuose pramoniniuose miestuose kaip Mykolajivas, kur labai aktualios narkotikų ir AIDS problemos.

Vienas O.Makar užpuolikų nuomojosi butą, kuriame ji buvo išžaginta.

Ukrainos žiniasklaida spėja, kad įtariamieji yra turtingų tėvų, stipriais ryšiais susijusių su vietos valdžia, sūnūs, tačiau jų pavardės oficialiai vis dar neskelbiamos.

Kovo 11 dieną trijulė buvo areštuota, bet paskui du įtariamieji buvo paleisti. Dėl to kilo vietos gyventojų ir feminisčių organizacijos „Femen“ demonstracijos.

„Femen“ surengė iki pusės nuogai išsirengusių moterų protestą prie Ukrainos generalinės prokuratūros Kijeve. Tarp organizacijos šūkių buvo „Mirtis sadistams!“ ir „Oksana, gyvenk!“.

Po protestų, kovo 13 dieną, visi trys įtariamieji buvo vėl sulaikyti. Du įtariamieji buvo apkaltinti dėl grupinio išžaginimo, o trečias – dėl išžaginimo ir bandymo nužudyti.

Oksanos motinos filmuotas vaizdo įrašas ligoninėje, kuriame ji rodo amputuotą ranką:

TV reportažas (ukrainiečių ir rusų kalba) apie visuomenės požiūrį į prievartos aukas:

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min