TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Ukrainoje nacionalistai pagerbė karo laikų partizanų vadą, Izraelis reikalauja tyrimo

Šimtai Ukrainos nacionalistų šeštadienį sostinėje Kijeve dalyvavo eitynėse pagerbti Antrojo pasaulinio karo metais vienoje pusėje su nacių kariais kariavusių partizanų vadą Stepaną Banderą.
Kijeve vyko eitynės pagerbti vienoje pusėje su nacių kariais kariavusių partizanų vadą Stepaną Banderą
Kijeve vyko eitynės pagerbti vienoje pusėje su nacių kariais kariavusių partizanų vadą Stepaną Banderą / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Ukraina Kyjivas

Eitynės surengtos augant nerimui dėl prie Ukrainos sienos sutelktų Rusijos karių, kurie, kaip daugelis mano, gali rengtis invazijai. Didelę dalį Ukrainos rytų nuo 2014 metų valdo prorusiški separatistai.

„Šiandien, kai prieš akis yra karas su okupantu, o už nugaros vyksta kova su „penktąja kolona“, mes prisimename ir pagerbiame Stepano Banderos atminimą“, – sakė nacionalistinės partijos „Dešinysis sektorius“ lyderis Andrijus Tarasenka.

S.Bandera buvo Ukrainos nacionalistinio judėjimo praėjusio amžiaus ketvirtąjį ir penktąjį dešimtmetį vadas. Šis judėjimas turėjo ir sukilėlių kariuomenę, kuri kovojo vienoje pusėje su naciais. S.Banderos rėmėjai sako, kad jis kovojo toje pačioje pusėje su naciais prieš sovietinę armiją, nes tikėjo, kad Adolfas Hitleris suteiks Ukrainai nepriklausomybę.

Tuo tarpu žydų grupės S.Banderos šalininkus sieja su žydų žudynėmis.

Izraelio ambasada Ukrainoje pasmerkė antisemitiškas apraiškas eitynių metu.

„Izraelis smerkia nacionalistinį maršą S.Banderos garbei. Šlovinimas tų, kas palaikė nacistinę ideologiją, išniekina Holokausto aukų Ukrainoje atminimą. Mes reikalaujame tyrimo dėl antisemitinių apraiškų maršo metu pagal 2021 metais priimtą įstatymą“, – rašoma oficialioje ambasados tviterio paskyroje.

Ukrainos policijos duomenimis, panašios akcijos, kaip maršas Kijeve, įvyko dar dviejuose dešimtyse Ukrainos regionų. Jose dalyvavo apie 3500 žmonių. Viešosios tvarkos pažeidimų neužfiksuota.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius