Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje neramu: pradėta antiteroristinė operacija, apšaudytas rusų diversantų postas Donecko srityje

Ukrainos kariai prie Rusijos sienos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Donecko srityje esančio Slaviansko miesto link juda Ukrainos karinių dalinių tankai ir sunkioji karinė technika. Apie tai informavo Slaviansko savigynos bataliono vadas, miesto mero pareigas einantis Viačeslavas Ponomariovas. Tuo tarpu laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas patvirtino, kad Donecko srities šiaurėje pradedama „antiteroristinė operacija“.

V.Ponomariovo teigimu, siekiama ne „kraujo praliejimo, o derybų“.

Svarbiausia yra tai, kad mes nenorime kraujo praliejimo, esame nusiteikę deryboms, – teigė jis.

„Pasklido pranešimų apie techniką. Svarbiausia yra tai, kad mes nenorime kraujo praliejimo, esame nusiteikę deryboms“, – teigė jis.

V.Ponomariovo teigimu, mieste atnaujintas teisėsaugos organų darbas. Milicija savo darbą atnaujino po derybų, per kurias sutarta dėl bendro patruliavimo miesto gatvėse ir veiksmų ekstremistrų atžvilgiu.

Tuo metu į Donecko srities Kramatorsko miestą taip pat juda Ukrainos karinė technika. Šio miesto tarybą yra užėmę Rusijos diversantai ir jų kolaborantai.

15.36 val. Į Slavianską vedančiame kelyje stovi tankai

Ukrainos rytuose kelyje į Slavianską, kur prorusiški kovotojai yra užėmę vyriausybinius pastatus, antradienį pastebėta 10 tankų, 10 šarvuočių ir septynių autobusų su Ukrainos specialiosiomis pajėgomis virtinė.

Pasak naujienų agentūros AFP reporterio, minėtoji kolona yra maždaug už 40 kilometrų į šiaurę nuo šio miesto.

Dabartiniai Ukrainos vadovai anksčiau antradienį paskelbė, kad atsiskirti siekiančiame rajone pradėta „plataus masto antiteroristinė operacija“.

12.59 val. Paliko Kramatorsko miesto milicijos skyriaus pastatą

Donecko srities Kramatorsko miesto milicijos skyriaus pastatą paliko anksčiau jį užėmę prorusiški separatistai, – skelbia „Unian“. 

VIDEO: Separatistai paliko Kramatorsko miesto milicijos skyriaus pastatą.

Papildyta 12.15 val. Ginkluoti vyrai paėmė įkaitų Slavianske

Slaviansko merė Nelia Štepa sako, kad ginkluoti vyrai mieste paėmė įkaitų ir kad ji daro viską, kad juos išlaisvintų, praneša „Unian“.

Prieš tai N.Štepa yra sakiusi, kad Slavianske protestuotojai už Ukrainos federalizaciją yra vietiniai gyventojai, „mūsų žmonės“. Tačiau antradienį ji pateikė kitą versiją – kad jie atkeliavo iš Krymo ir Rusijos bei paėmė įkaitais vietos gyventojus.

Merė taip pat pridūrė, kad anksčiau už federalizaciją pasisakė 20 proc. Slaviansko gyventojų, o dabar tik 0,5 proc.

Papildyta 10.53 val. Šiaurės Donecke pradedama antiteroristinė operacija

Ukrainos laikinasis prezidentas O.Turčynovas antradienio ryte pranešė, kad Donecko srities šiaurėje pradedama vykdyti antiteroristinė operacija.

Jis taip pat pažymėjo, kad operacija bus vykdoma etapais ir „atsakingai“, praneša „Unian“.

Pasak laikinojo prezidento, kuris pranešimą padarė antradienį parlamente, operacijos tikslas – „apsaugoti Ukrainos piliečius. Sustabdyti terorą, nusikaltimus, sustabdyti bandymus suskaldyti mūsų šalį į gabalus“.

Pradedami formuoti gynybos nuo Rusijos agresijos batalionai

„Unian“ praneša, kad pirmieji šauktiniai išvyksta prisijungti prie Donbaso teritorinės gynybos bataliono.

„Šauktiniai bus aprūpinti visomis būtinomis priemonėmis. Atsakingieji už mobilizaciją šiandien susisieks ir organizuos antrą šauktinių partiją. Antroji partija prisistatys rytoj“, – „Facebook“ puslapyje parašė vienas iš koordinatorių Semionas Semenčenka.

Papildyta 10.38 val. Ukrainiečiai Donecke šaudo į rusus

Nežinomi žmonės Donecke nušovė patikros punktus saugojusius rusus, skelbia „Unian“, cituodami parlamentarės Lesios Orobec „Facebook“ žinutę.

„Yra atskirų žmonių grupių, nenorinčių eiti po Putino ranka ir besipriešinančių, tai pat ir ginklais. Šiandien buvo sunaikinta mažiausiai 10 koloradosų (taip praminti rusų diversantai). Trys šaltiniai patvirtino, kad trys nežinomi žmonės prie patikros posto automatais nužudė visus koloradosus ir pasišalino. Savanorių judėjimas Donecko stiliumi“, – parašė ji.

Pasak deputatės, padėtis Donecke „labai bloga“. Vietos milicija beveik visus patikros punktus atidavė į rusų diversantų rankas ir vyksta tikrų tikriausia Rusijos karinė invazija.

Pasak jos, rusai pradėjo lankytis žmonių, palaikančių Ukrainos teritorinį vientisumą, butuose. Tuo tarpu vietos elitas, pasak L.Orobec, stengiasi „parsiduoti kuo brangiau“.

„Vietiniai feodalai stengiasi parduoti savo paslaugas brangiau tai sostinei, kuri jiems garantuos visas dar nepadalintas galias ir dotacijas. Panašu į Kadyrovo Čečėniją“, – parašė ji.

Vėliau Donecko srities valdžios viešųjų ryšių skyriaus vadovas Igoris Deminas paneigė, kad nušauti 10 prorusiškų diversantų.

„Informacija apie šaudymus yra netiksli. Incidentais su šaudymu buvo. Automobilis pravažiavo pro patikros postą ir pradėjo šaudyti į ten budėjusius žmones, iš trauminio ginklo. Iš patikros punkto buvo atsakyta automatų šūviais. Automobilyje buvęs vyras nuvežtas į ligoninę su šautinėmis žaizdomis apatinėse galūnėse“, – sakė I.Deminas.

Jis patikslino, kad susišaudymas įvyko patikros punkte prie Slaviansko. Milicija aiškinasi aplinkybes.

Papildyta 8.30 val. JT Saugumo Taryboje – Ukrainos klausimas

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT) susitikime bus svarstomas Ukrainos klausimas. Bus išklausytas pranešimas apie žmogaus teisių padėtį šioje šalyje, – skelbia Laisvės radijas. Prieš šį susitikimą JT atstovai apsilankė Ukrainoje ir ketina apibendrinti kelionę.

Padegtas pastatas

Naujienų agentūra „Unian“ informuoja, kad Slaviansko priemiestyje padegtas pastatas.

Pastatą padegė nežinomi asmenys. Dviejų aukštų pastatas visiškai sudegė. Apie aukas nepranešama. Skelbiama, kad naktį prie pastato privažiavo vienas ar du automobiliai, o pastatas buvo padegtas.

Papildyta 8.18 val. JAV prezidentas B.Obama ragina V.Putiną suvaldyti prorusiškus kovotojus Ukrainoje

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį kalbėdamasis telefonu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu paragino daryti spaudimą promaskvietiškoms grupuotėms Ukrainoje, kad jos sudėtų ginklus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama ir Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama ir Vladimiras Putinas

Įtampa tarp Vašingtono ir Maskvos padidino du savaitgalį įvykę incidentai: konfrontacija Juodojoje jūroje, kur Rusijos karo lėktuvas skraidė netoli JAV eskadrinio minininko, taip pat JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovo Johno Brennano vizitas Kijeve.

Vienas Baltųjų rūmų atstovas sakė, kad abiejų šalių lyderių pokalbis telefonu įvyko Rusijos iniciatyva ir kad B.Obama apkaltino Maskvą palaikant „ginkluotus prorusiškus separatistus, kurie grasina susilpninti ir destabilizuoti Ukrainos vyriausybę“.

B.Obama sakė V.Putinui, kad visos „nereguliariosios pajėgos toje šalyje turi sudėti ginklus“.

V.Putinas sakė B.Obamai, kad Rusija neremia Kalašnikovo automatais ginkluotų separatistų, užėmusių kai kuriuos svarbius valstybinių institucijų pastatus rytų Ukrainoje, sakoma Kremliaus pranešime apie abiejų lyderių pokalbį.

Rusijos prezidentas ragino B.Obamą „padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta jėgos panaudojimo ir kraujo praliejimo“, pridūrė Kremlius.

Tuo tarpu Vakarų šalių palaikomas Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas siekė sumažinti įtampą šioje krizėje, pasiūlydamas surengti referendumą dėl šalies regionų didesnės autonomijos, taip pat paprašė pagalbos iš Jungtinių Tautų (JT).

Vokietija: Rusija pasiruošusi pasiųsti tankus per Europos sienas

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis  perspėjo, kad „Rusija aiškiai yra pasirengusi pasiųsti savo tankus per Europos sienas“.

Kartu su naujuoju Prancūzijos premjeru Manueliu Vallsu dalyvaudamas Pirmojo pasaulinio karo aukų atminimui skirtame renginyje Berlyne, Vokietijos vicekancleris paragino Europą prisiminti per du pasaulinius karus išmoktas pamokas, jog laisvė ir saugumas nėra savaime garantuotos.

Be to, Petersono Tarptautinės ekonomikos instituto ekonomistas Andersas Aslundas taip pat neatmeta plataus masto karinio įsiveržimo į Ukrainą ir Kijevo užgrobimo scenarijaus. Tokią nuomonę ekspertas išreiškė instituto svetainėje skelbiamame straipsnyje.

Sumuštas O.Cariovas

„Regionų partijos“ narys ir kandidatas į Ukrainos prezidentus Olehas Cariovas pirmadienio naktį Kijeve buvo sumuštas. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia kandidato į Ukrainos prezidentus O.Cariovo pareiškimą, kuriame jis be didelio džiaugsmo padėkojo Ukrainos ultradešiniųjų grupuotei „Pravyj sektor“ už išgelbėjimą.

VIDEO: O.Cariovo pareiškimas

Ginkluotosios pajėgos pasirengusios

Laikinai Ukrainos gynybos ministro pareigas einantis Michailas Kovalis pranešė, kad šalies ginkluotosios pajėgos yra visiškai pasirengusios išpildyti šalies Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos iškeltus uždavinius, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

„Šiuo metu Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasirengusios vykdyti užduotis, kurias iškels Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba“, – teigė jis.

Anot jo, ginkluotosios pajėgos, vykdydami antiteroristinę operaciją, gali imtis veiksmų nepaskelbus karinės parengties.

„Naudoti ginkluotąsias pajėgas yra pagrindo“, – tvirtino M.Kovalis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min