TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje nušautas „Pravyj sektor“ garsenybė Oleksandras Muzyčka, kurį Rusija buvo pavertusi baubu

Oleksandras Muzyčka
Nuotr. iš „YouTube“ / Oleksandras Muzyčka
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos ultranacionalistų judėjimo „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“) koordinatorius Oleksandras Muzyčka, dar žinomas kaip Saško Bielyj, buvo nužudytas naktį iš pirmadienio į antradienį šiaurės vakariniame Rivno mieste. Rusija O.Muzyčką per savo propagandinius televizijos kanalus buvo pavertusi tikru baubu. O.Muzyčka prieš kelias dienas išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad jį rengiasi nužudyti Ukrainos teisėsauga.

Papildyta 10.45 Bandydami suimti nušovė milicininkai

O.Muzyčka buvo nušautas per specialiąją operaciją, kuri buvo surengta jam sulaikyti. Apie tai, kaip praneša agentūra UNN, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Vladimiras Jevdokimovas. Jis pabrėžė, kad O.Muzyčka buvo ieškomas pareigūnų.

Kai O.Muzyčką parvertė ant žemės, jis toliau šaudė. Kai jį bandė sulaikyti, pamatė, kad jis sužeistas.

Pasak V.Jevdokimovo, kovo 25 d. naktį milicininkai O.Muzyčką aptiko kaimo kavinėje „Trys karosai“ netoli Rivno miesto. Nuspręsta jį sulaikyti.

„Bielyj norėjo pabėgti pro langą ir pradėjo šaudyti į specialiųjų pajėgų „Sokol“ pareigūnus, vieną sužeidė. Sužeistasis šovė O.Muzyčkai į koją, kiti šaudė į orą. Kai O.Muzyčką parvertė ant žemės, jis toliau šaudė. Kai jį bandė sulaikyti, pamatė, kad jis sužeistas. Iškviesti gydytojai konstatavo O.Muzyčkos mirtį“, – pasakojo V.Jevdokimovas.

Jis pabrėžė, kad per specialiąją operaciją buvo sulaikyti trys judėjimo „Pravyj sektor“ aktyvistai. Jie pristatyti į apklausą Kijeve.

Kitos nužudymo versijos

„Man ką tik pranešė, kad nužudytas Saško Bilyj (Oleksandras Muzyčka). Du automobiliai užblokavo jo mašiną – tuomet jis buvo išvilktas iš savo automobilio ir prievarta įsodintas į vieną iš tų mašinų. Vėliau jis buvo išmestas iš mašinos už nugaros surakintomis rankomis ir dviem šautinėmis žaizdomis širdyje“, – parlamento narys Oleksandras Donyjus nurodė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Vėliau pranešta, kad O.Muzyčka buvo nušautas Rivno mieste prie kavinės „Trys karosai“. Neva nepažįstamieji sukėlė susišaudymą, per kurį ir žuvo O.Muzyčka. Portalo VSE.ua duomenimis, susišaudymą sukėlę nežinomieji dar pagrobė šešis žmones, tarp kurių buvo trys judėjimo „Pravyj sektor“ aktyvistai.

ČaRivne nuotr./Nužudytas Oleksanas Muzyčka
ČaRivne nuotr./Nužudytas Oleksandras Muzyčka

Tie, kurie jį užmušė, įsitikino, kad jis nedėvi neperšaunamos liemenės, ir šovė jam į širdį.

„Pravyj sektor“ aktyvistas Jaroslavas Granitnijus portalui ČaRivno sakė matęs o.Muzyčkos kūną – jo drabužiai buvo suplėšyti. „Tie, kurie jį užmušė, įsitikino, kad jis nedėvi neperšaunamos liemenės, ir šovė jam į širdį“, – sakė aktyvistas.

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija Itar-TASS pranešė, kad O.Muzyčka buvo nužudytas kitur – prie kavinės „Šaltinėlis“, netoli nuo jo namų. „Ten buvo daug žmonių, kol kas niekas nesulaikytas“, – sakė šaltinis milicijoje. Teigiama, kad į O.Muzyčką buvo šaudoma iš automato. Kulkos pataikė į jo krūtinę ir koją.

Rusija O.Muzyčkos žygius naudojo naujajai Ukrainos valdžiai juodinti

Per pirmąjį Čečėnijos karą, 1994 metais, O.Muzyčka, garsėjęs nepaprasta fizine jėga, buvo Čečėnijos prezidento Džocharo Dudajevo asmens sargybinis. Po Dž.Dudajevo žūties O.Muzyčka 1996 m. grįžo į Ukrainą.

Per Euromaidaną jis ne kartą pateko į skandalingas situacijas. Vasario pabaigoje O.Muzyčka įsiveržė į Rivno apskrities tarybos posėdį, pasidėjo ant stalo automatą ir ėmė mokyti deputatus dirbti.

Vėliau O.Muzyčka įsiveržė į Rivno srities prokuroro Andrijaus Torgnijaus kabinetą, užgauliojo jį, mušė ir grasino nužudyti. Visi šie O.Muzyčkos žygiai buvo nufilmuoti. Juos nuolat rodė valstybinės Rusijos televizijos, šiais vaizdais iliustruodamos savo propagandą, kad Ukrainoje valdžią užgrobė nacionalistai ir nusikaltėliai, kad šalyje tvyro chaosas ir prievarta.

Visi šie O.Muzyčkos žygiai buvo nufilmuoti. Juos nuolat rodė valstybės Rusijos televizijos, šiais vaizdais iliustruodamos savo propagandą, kad Ukrainoje valdžią užgrobė nacionalistai ir nusikaltėliai.

Nuolat pabrėždamos, kad O.Muzyčka yra artimas naujajai Ukrainos valdžiai, ir primindamos jo žygius Čečėnijoje, Rusijos televizijos bandė sudaryti įspūdį, kad „Pravyj sektor“ remia terorizmą ir čečėnų kovotojus.

Kam reikėjo nužudyti O.Muzyčką?

Ukrainoje vasario pabaigoje buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas dėl O.Muzyčkos veiksmų, kai šių metų vasario 27 dieną jis užpuolė Rivno srities prokurorą jo kabinete, taip pat grasino „pakarti kaip šunį" vidaus reikalų ministrą Arseną Avakovą.

Rusijos tardymo komitetas yra pradėjęs baudžiamąjį tyrimą dėl O.Muzyčkos veiksmų prieš Rusijos kariuomenę per karus Čečėnijoje XX a. 10-ame dešimtmetyje.

Komiteto atstovas Vladimiras Markinas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad O.Muzyčka kaltinamas „nužudęs bent 20 nelaisvėje laikytų federalinių pajėgų karių“. Buvo paskelbta jo tarptautinė paieška.

VSE.ua rašo, jog keliama versija, kad O.Muzyčką galėjo nužudyti Rusijos pasiųsti diversantai.

Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Valerijus Raškinas šį mėnesį ragino šalies specialiąsias pajėgas pasekti „Mossad“ (Izraelio specialiosios tarnybos) pavyzdžiu“ ir nužudyti „Pravyj sektor“ lyderį Dmytro Jarošą ir O.Muzyčką.

Tuo tarpu pats O.Muzyčka kovo 13 d. savo „Facebook“ paskyroje pranešė turintis informacijos, jog į jį rengiamas pasikėsinimas.

„Ukrainos Generalinės prokuratūros ir Vidaus reikalų ministerijos vadovybė priėmė sprendimą mane fiziškai sunaikinti arba pagrobti ir išduoti mane Rusijai, kad vėliau dėl to būtų apkaltintos Rusijos specialiosios tarnybos. Šiai operacijai jau suburtas specialusis būrys. Prašau šį pareiškimą laikyti oficialiu mano kreipimusi į Ukrainos Saugumo tarnybą“, – parašė O.Muzyčka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min