Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 13d. 17:09

Ukrainoje per sprogimą prasmego 16 hektarų žemės paviršiaus plotas su pastatais, automobiliais ir žmonėmis (video)

Įgriuva, užfiksuota mėgėjiška liudininko kamera
Kadras iš „YouTube“ / Įgriuva, užfiksuota mėgėjiška liudininko kamera

Per eilinį planuotą sprogdinimą Kryvyj Rihe (anksčiau plačiau žinomas kaip Krivoj Rogas) Dnepropetrovsko srityje prasmego apie 16 hektarų žemės paviršiaus plotas su pastatais, ugniagesių stotimi, stovėjimo aikštele ir keliais automobiliais. Yra aukų, praneša Ukrainos ir Rusijos žiniasklaida.

Galingas sprogimas V.Lenino rūdyno S.Ordžonikidzės vardo šachtoje nugriaudėjo sekmadienį apie 7 val. ryto. Šaltinių teigimu, po sprogimo pusė šalia įsikūrusios gyvenvietės atsidūrė įgriuvoje. Milicija uždarė visus kelius, vedančius į nelaimės vietą.

Ukrainos nepaprastųjų situacijų ministerija paskelbė, kad vykdant planinius sprogdinimus 447 metrų gylyje įgriuvo gruntas ir prasmego dalis žemės paviršiaus virš sprogdinimų vietos. Įgriuvos gylis siekia nuo 10 iki 80 metrų. Sprogdinant naudotas didelis kiekis sprogmenų, kurio ekvivalentas – 64 tonos trotilo.

Įgriuvos vietoje stovėjo keturi automobiliai – visi jie prasmego su gruntu. Viename iš jų tuo metu sėdėjo vairuotojas. 10.53 val. jo kūnas buvo iškeltas į paviršių, praneša newsru.ua.

Per tragediją taip pat nukentėjo šachtos pastatai, į juos vedantis kelias, Gorkojės kaime nutrauktas dujų tiekimas. Be to, kaip praneša Dnepropetrovsko srities teisėsaugos institucijos, per sprogdinimus taip pat žuvo vienas šachtininkas – jis taip pat įkrito į po kojomis susiformavusią įgriuvą.

Liudininkai praneša, kad ankstų rytą vykdyti požeminiai sprogdinimai priminė žemės drebėjimą. Po to virš tragedijos vietos ėmė kilti dūmų debesis, atskubėjo daugybė ugniagesių ekipažų.

S.Ordžonikidzės vardo šachtoje kasama rūda. Šachta priklauso valstybei. Ukrainos šachtose dažnai įvyksta avarijų. Dėl to Valstybinis pramoninio saugumo, darbo apsaugos ir kalnakasybos priežiūros komitetas atliko šalies šachtų patikrinimą. Per šį patikrinimą nustatyta apie 15 tūkst. darbo saugumo pažeidimų. Konstatuojama, kad tokia padėtis susidarė dėl nepakankamo valstybinio finansavimo.

Nelaimės liudininkas mėgėjiška kamera užfiksavo tragedijos vietą:

S.Ordžonikidzės vardo šachtoje sprogdinimai – tiek antžeminiai, tiek požeminiai – atliekami daugybę metų. Štai kaip atrodo vienas iš antžeminių sprogdinimų, atliktas 2008 metais:

VIDEO: Взрывы в карьере Кривой Рог (Explosions in the career of Kr)

Temos: 2 Sprogimas Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min