Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje per sprogimą prie cerkvės žuvo vienuolė, sužeisti devyni žmonės

Zaporožėje prie cerkvės atliekamas tyrimas
lenta.ru iliustr. / Zaporožėje prie cerkvės atliekamas tyrimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainoje per sprogimą prie Zaporožės Švč.Panelės Užtarytojos (Pokrovo) cerkvės žuvo vienuolė, sužeisti mažiausiai devyni žmonės, viena nukentėjusiųjų yra cerkvės šventiko žmona.

Ukrainos saugumo tarnybos atstovė spaudai Marina Ostapenko nurodė, kad prie Maskvos patriarchatui priklausančios Pokrovo katedros, esančios Zaporožės turgaus teritorijoje, sprogo savadarbis sprogmuo. Tai patvirtino ir Ukrainos nepaprastųjų situacijų ministerijos skyrius Zaporožės srityje.

Pasak liudininkų, sprogo prie cerkvės paliktas ryšulys. Pranešama, kad cerkvė nenukentėjo. Sužeistieji nuvežti į ligoninę. Šventiko žmona nukentėjo labiausiai – nustatyti du kaulų lūžiai, teigiama tinklalapyje korrespondent.net.

„Prie šventyklos durų gulėjo ryšulys; į jį niekas nekreipė dėmesio, – pasakojo cerkvės tarnautojas. – Sprogimo banga išlaužė cerkvės grindis, iš išorės matyti tik išdaužti lankų stiklai.“

„Per sprogimą labiausiai nukentėjo motinėlė, – aiškino jis. – Dėl stiprių nudegimų ir plėštinių žaizdų greitoji nuvežė ją į ligoninę.“

Deja, vėliau pranešta, kad 80-metė motinėlė ligoninėje mirė.

„Moteris mirė ant operacinio stalo. Jos būklė buvo labai sunki: netekusi daug kraujo, nudegė daugiau kaip 40 proc. kūno, daugybė kaulų lūžių blauzdų ir dubens srityse“, – sakė Zaporožės miesto sveikatos tarnybos viršininkė Nadežda Sevalneva.

Tuo tarpu Zaporožės eparchijos atstovas protojerėjus Konstantinas Kostiukovičius sakė, kad sprogimas driokstelėjo, kai cerkvėje buvo apie 15 tikinčiųjų. Dvasininkas nurodė, kad iš viso nukentėjo 11 žmonių.

Viena sunkiai sužalota vienuolė gydoma reanimacijoje, dar keturi asmenys buvo paguldyti į ligoninę, o kitiems pagalba suteikta iškart.

Pasak K.Kostiukovičiaus, sprogimas apgadino dalį šventovės sienos ir ikonostaso.  Protojerėjus atsisakė komentuoti, kas galėjo organizuoti šį išpuolį.

„Žinoma, neturiu įgaliojimų apie tai kalbėti, – nurodė jis. – Šiandien didelė šventė – Rusios krikšto diena. Su mumis meldėsi patriarchas Kirilas. Tikimės ir prašome Dievo, kad panašūs įvykiai nepasikartotų.“

Liepos 28 dieną minimos 1022-osios Rusios krikšto metinės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min