TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje politikai tiesiogine prasme išmetami su šiukšlėmis

Vitalijus Žuravskis
Kadras iš filmuotos medžiagos / Vitalijus Žuravskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastarosiomis savaitėmis ukrainiečiai, besipiktinantys itin sunkia savo šalies padėtimi – reformų nebuvimu, karu Rytuose, smunkančia ekonomika,nepatogumais, kuriuos sukelia mažėjantis dujų srautas – nebepasitenkina vien protestais. Keletas politikų – buvę pabėgusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkai – atsidūrė šiukšlėse tiesiogine prasme, rašo „New Republic“.

Rugsėjo 16 d. parlamentaras Vitalijus Žuravskis buvo užpultas ir įmestas į šiukšlių konteinerį prie Aukščiausiosios Rados po to, kai buvo patvirtintas įstatymas, suteikiantis ypatingą statusą rytinėms šalies teritorijoms. 

VIDEO: Vitalijus Žuravskis įmestas į šiukšlių konteinerį

Po kelių dienų Zaporožės kazokų atamanas Aleksandras Pančenka taip pat buvo įmestas į šiukšlių konteinerį. Rugsėjo 25 d. tas pats nutiko parlamentarui Viktorui Pilipišinui, kuris mėgino užsiregistruoti kandidatu artėjančiuose parlamento rinkimuose. Minia užpuolė politiką, kuris, kaip ir V.Žuravskis, sausio mėnesį balsavo už drakoniškus įstatymus, nukreiptus prieš protestuotojus. V.Pilipišinas buvo apipiltas raudonais dažais ir įmestas į šiukšles. Visgi tos pačios dienos vakare jis sugebėjo užsiregistruoti kandidatu. 

VIDEO: Viktoras Pilipišinas įmestas į šiukšles

Jau kitą dieną dar vienas politikas sulaukė skrydžio į šiukšlių krūvą. Šįkart tą patirti teko Aleksandrui Danilčukui.

VIDEO: Ukrainos politikas Aleksandras Danilčukas - šiukšlėse

Antradienį grupė protestuotojų, save vadinančių „liustracijos komitetu“, užsipuolė Romaną Fediką – Dniepropetrovsko prokurorą, kuris atsisakė palikti savo postą. Tą pačią dieną Odesoje buvo sumuštas buvusio prezidento V.Janukovyčiaus partijos narys – Nestoras Šufrinas. 

VIDEO: Sumuštas Nestoras Šufrinas

Trečiadienį šiukšlių konteineriu buvo priverstas pasivažinėti ir Černivcų ligoninės vadovas Manolijus Migaičiukas. Vėliau jis buvo priverstas pasirašyti atsistatydinimo pareiškimą.

Ukrainos nacionalistai „Pravyj Sektor“ („Dešinysis sektorius“) prisiėmė atsakomybę dėl išpuolių prieš V.Pilipišiną ir N.Šufriną. „Tai dar tik perspėjamieji veiksmai. Mes tiesiog perspėjame juos – V.Pilipišiną, N.Šufriną ir kitus nedorėlius – kad jie neturėtų būti kandidatais. Jeigu jie mūsų nepaklausys, imsimės ir kitų būdų“, – „Kyiv Post“ sakė nacionalistų atstovas. 

Visi politikai, kurie pastaruoju metu buvo užpulti, buvo artimi V.Janukovyčiui. Dauguma jų sausio mėnesį taip pat balsavo už drakoniškus įstatymus, kurie buvo nukreipti prieš protestuotojus.

Visi politikai, kurie pastaruoju metu buvo užpulti, buvo artimi V.Janukovyčiui. Dauguma jų sausio mėnesį taip pat balsavo už drakoniškus įstatymus, kurie buvo nukreipti prieš protestuotojus. 

Rugsėjo pabaigoje buvo pasirašytas liustracijos įstatymas, kurio tikslas – pašalinti korumpuotus V.Janukovyčiaus eros politikus, tačiau daugumai jų pavyks likti savo postuose. 

Yra tikėtina, kad beveik pusę naujojo parlamento sudarys buvę Regionų partijos politikai. „Žmonės labai pikti, nes niekas nesikeičia, reformos nėra įgyvendinamos, su korupcija nėra efektyviai kovojama, – sako apžvalgininkas Tarasas Kuzio. – Pyktis, kuris pradėjo Euromaidaną, išlieka, o politinis elitas nesiima veiksmų, kurie numalšintų įtampą.“ Visgi tokie išpuoliai prieš politikus mažai kuo gelbsti visuomenės nuotaikoms. 

Sudėtingi laikai prašosi sudėtingų priemonių, žinoma. Tačiau Ukrainoje vadinamosios „žmonių liustracijos“ pastangos gali greitai nubraukti viską, ką pasiekė Maidano revoliucija. Šią savaitę į gyventojus kreipėsi ir vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, prašydamas nebeužsiiminėti tokiais agresyviais „politinio aktyvizmo“ veiksmais. „Dar keli Šufrichai sudaužytais veidai, nulinčiuoti Pilipišinai, ir Europa atsuks nugarą revoliucijai, su kuria mes laimėjome. Bijau, kad tą padarys net ir JAV“, – parašė jis savo „Facebook“ profilyje. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min