TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje specialiosios pajėgos žiauriai sumušė opozicijos atstovą, jis reanimacijoje

Sumuštas J.Lucenka
Nuotr. iš „Twitter“ / Sumuštas Jurijus Lucenka
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Judėjimo „Trečioji Ukrainos respublika“ lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenka penktadienio vakare buvo žiauriai sumuštas specialiojo būrio „Berkut“ kovotojų, skelbia lenta.ru.

„Jurijus Lucenka paguldytas vienoje iš sostinės klinikų. Pagal preliminarią informaciją, atlikę tomografiją gydytojai diagnozavo uždarą kaukolės traumą, smegenų sukrėtimą, tris poodines kraujosruvas, taip pat susiuvo (vieną žaizdą) 3 cm siūle. Dabar politikas yra ligoninėje. Jis sąmoningas“, – sakoma „Trečiosios Ukrainos respublikos“ pranešime.

Judėjimas nurodė, kad naktį demonstrantams blokuojant tris „Berkut“ aktyvistus Kijevo centriniame Pergalės prospekte, J.Lucenka su savo žmona įlipo į „Berkut“ autobusą ir prašė, kad pareigūnai laikytųsi įstatymų bei veiktų pagal tarnybines instrukcijas.

„Jie ilgiau nei valandą įkalbinėjo teisėsaugos pareigūnus atsidengti veidus, nusiimti kaukes, taip pat parodyti savo pažymėjimus, kad žmonės matytų savo skriaudėjus. Tačiau „Berkut“ nariai atsisakė tai padaryti. Po pokalbio su teisėsaugininkais J.Lucenka išlipo iš autobuso. Žmonės pradėjo siūbuoti „Berkut“ narių pilną autobusą – tai juos įbaugino, ir jie pradėjo mušti žmones“, – pridūrė aktyvistai.

Pasak J.Lucenkos žmonos Irinos, buvęs ministras stojo tarp pareigūnų ir protestavusiųjų, kad būtų išvengta susirėmimo.

Pasak J.Lucenkos žmonos Irinos, buvęs ministras stojo tarp pareigūnų ir protestavusiųjų, kad būtų išvengta susirėmimo.

„Jura, kaip vidaus reikalų ministras, stojo tarp žmonių ir berkutiečių, kad sutrukdytų kraujo liejimą. Berkutiečiai netikėtai ėmė negailestingai mušti jį į galvą... Sudaužė jo akinius. Jis parkrito, prarado sąmonę, tik tada jie liovėsi jį mušti“, – pasakojo I.Lucenka ir nurodė, kad J.Lucenkai buvo suduota apie dešimt smūgių lazdomis.

Dar ji sakė, kad jos vyras prašo nekeršyti už jį „Berkut“, nes „tie vyrai patys yra įbauginti, jie tik paprasti vykdytojai“.

Minimas incidentas įvyko Kijeve vėlai penktadienį vakare Pergalės prospekte, kur „Automaidano“ aktyvistai blokavo „Berkut“ autobusą.

Kiek vėliau užblokuotame autobuse buvę „Berkut“ kariai įvykdė aktyvistų reikalavimus – nusiėmusiems kaukes jiems buvo leista eiti į Sviatošino rajono valdybos pastatą.

Pasak Kijevo milicijos spaudos tarnybos, protestuojantieji minioje sudarė siaurą koridorių, kuriuo ėjo šalmuoti „Berkut“ kariai be skydų.

„Aktyvistai buvo gana agresyvūs; šaukdami „Gėda!“ jie plėšė šalmus nuo karių, dėl to kilo smulkių susirėmimų“, – sakoma milicijos pranešime.

Tuo tarpu Kijevo prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl berkutiečių panaudotos jėgos prie Kijevo Sviatošino teismo, kur kūno sužalojimų patyrė buvęs VRM vadovas J.Lucenka.

Taip pat pradėtas tyrimas dėl chuliganiškų mitingo dalyvių veiksmų, neteisėto kišimosi į teismo veiklą, taip pat pasipriešinimo milicijos pareigūnams.

Specialiojo dalinio „Berkut“ pareigūnai panaudojo jėgą prieš asmenis, mitingavusius prie Kijevo Sviatošino teismo, kai jame penktadienį buvo skelbiamas nuosprendis „Vasilkovo teroristams“. Vėliau „Automaidano“ aktyvistai blokavo autobusą su „Berkut“ kariais.

Penktadienio dieną Sviatošino teismas paskelbė nuosprendį vadinamiesiems Vasilkovo teroristams – Volodymyrui Šparai, Ihoriui Mosijčiukui ir Serhijui Bevzai kalėti po šešerius metus.

Jie pripažinti kalti planavę susprogdinti paminklą Vladimirui Leninui Borispolyje 2011 metais, kai buvo švenčiama Nepriklausomybės diena, rengę teroro aktą, neteisėtai laikę ginklus ir sprogmenis, raginę nuversti konstitucinę valdžią.

Nuosprendį penktadienį perskaitė teisėjas Jurijus Burbela.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min