Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje sulaikyta 22 metų Rusijos agentė – radikalė, tapusi Kremliaus šalininke

Marija Koleda
vk.com nuotr. / Marija Koleda
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukraina trečiadienį pranešė suėmusi vieną aktyvistę iš Rusijos, kuri, kaip įtariama, organizavo diversijas per promaskvietiškų jėgų protestus ir pašovė kelis žmones.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) nurodė, kad 22 metų Marija Koleda buvo suimta Chersono srityje, „kai vykdė (Rusijos) specialiųjų tarnybų užduotis, turinčias padėti destabilizuoti padėtį“.

Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida nurodė, kad M.Koleda anksčiau priklausė vienai radikaliosios opozicijos grupei, bet vėliau tapo Kremliaus politikos šalininke.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“ paskelbtose nuotraukose M.Koleda matoma pozuojanti vilkinti chaki spalvos drabužius, laikanti snaiperio šautuvą ir susirišusi savo raudonus plaukus į kaselę. Internete taip pat yra jos nuotrauka, kur ji pozuoja su granatsvaidžiu.

Rusijos radikaliosios opozicijos lyderio Sergejaus Udalcovo žmona Anastasija Udalcova abejojo M.Koledos psichine sveikata, socialiniame tinkle „Twitter“ pastebėjus, kad merginai „buvo negerai su galva, kai jai buvo maždaug 15 metų“.

Rusijos radikaliosios opozicijos lyderio Sergejaus Udalcovo žmona Anastasija Udalcova abejojo M.Koledos psichine sveikata, socialiniame tinkle „Twitter“ pastebėjus, kad merginai „buvo negerai su galva, kai jai buvo maždaug 15 metų“.

Naujienų portalas Slon.ru paskelbė, kad M.Koleda anksčiau priklausė radikalioms grupuotėms – Nacionalbolševikų partijai ir judėjimui „Avangard Krasnoj Molodioži“ („Raudonojo jaunimo avangardas“) – tačiau vėliau netikėtai perėjo į Kremliaus politiką palaikantį judėjimą „Rossija Molodaja“ („Jaunoji Rusija“).

2008 metais M.Koleda dalyvavo radikaliosios partijos „Drugaja Rossija“ („Kitokia Rusija“) reide priešais Rusijos užsienio reikalų ministerijos būstinę.

Šio judėjimo aktyvistas Andrejus Pesockis sakė naujienų portalui Fontanka.ru: „Koleda įsitraukė į politiką būdama 13 metų ir dažnai keitė savo pažiūras.“

Jis tą merginą apibūdino kaip „linkusią į militarizmą“.

Savo paskutiniame įraše „VKontakte“, paskelbtame trečiadienį paryčiais, M.Koleda kreipėsi į prorusiškus protestuotojus: „Nepulkite į neviltį! ... Viskas prieš akis, gyvenimas tęsiasi.“

M.Koleda „VKontakte“ rašo, kad pernai ji baigė Maskvos universitetą, kur studijavo lyčių politiką ir nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės teisę.

Savo paskutiniame prieš suėmimą įraše „VKontakte“, paskelbtame trečiadienį paryčiais, M.Koleda kreipėsi į Rusijai dirbančius riaušininkus: „Nepulkite į neviltį! ... Viskas prieš akis, gyvenimas tęsiasi.“

Prie to pranešimo taip pat buvo pridėta nuotraukų, padarytų šį mėnesį Kijeve ir Nikolajeve.

Kaip trečiadienį nurodė SBU, pas M.Koledą buvo rastas perdirbtas trauminis pistoletas, pritaikytas šaudyti koviniais šoviniais, taip pat diversinių grupių rengimo metodinės rekomendacijos.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad pirmadienį per susirėmimus prie vietos administracijos pastato Nikolajeve tarp Rusijos samdomų riaušininkų ir Ukrainos šalininkų buvo pašauti keli žmonės.

Per tą incidentą M.Koleda „naudojo šaunamąjį ginklą, iš kurio, kaip ji sakė, sužeidė tris žmones“, sakoma SBU pranešime.

Saugumo tarnyba pridūrė, antradienį M.Koleda raportavo savo „kuratoriui Rusijoje, jog aktyvistai turi neribotą kiekį“ savadarbių sprogstamųjų užtaisų.

Pasak SBU, įtariamoji taip pat pranešė parengusi dvi diversantų grupes, kurias sudarė septyni žmonės iš Chersono ir šeši aktyvistai iš Naujosios Kachovkos.

Tuos diversantus buvo planuojama pasiųsti į Donecką, kur Kremlių palaikantys riaušininkai savaitgalį užėmė vietos administracijos pastatą ir paskelbė sieksiantys surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės.

„Balandžio 5–6 dienomis rusė surengė virtinę susitikimų su Chersono prorusiško judėjimo lyderiais ir aktyvistais, taip pat aplankė kai kurių šios srities rajonų centrus, stebėdama padėtį vietoje“, – sakoma pranešime.

Sulaikytoji M.Koleda atvyko į Chersoną balandžio 4 dieną. Pati sulaikytoji nurodė, kad į Ukrainą ji atvyko jau dievintąjį kartą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min