Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 05, 17:38

Ukrainoje tragiškai žuvusio berniuko laidotuvės išryškino nesutarimus tarp stačiatikių bendruomenių

Ukrainos stačiatikių bendruomenes priešina tragiškai žuvusio vienerių metų berniuko, kurį sutraiškė pro aštuntame aukšte esančio buto langą iššokęs girtas savižudis, laidotuvės.
Kryžius
Kryžius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Maskvos patriarchato stačiatikių bažnyčia Ukrainos centriniame Zaporožės mieste atsisakė laidoti Naujųjų metų išvakarėse žuvusį vaiką, kuris buvo krikštytas Kijevo patriarchato Stačiatikių bažnyčioje.

Pasak vietos žiniasklaidos, žodžių karą tarp dviejų konkuruojančių Ukrainos stačiatikių atšakų sukėlė incidentas, per kurį netekties sugniuždytas vaikelio tėvas pakėlė ranką prieš laidotuvių apeigas atsisakiusį atlikti dvasininką.

Dalis Ukrainos krikščionių stačiatikių priklauso 1991 metais po Sovietų Sąjungos žlugimo atskilusiam Kijevo patriarchatui, o kita dalis – Maskvos ir Visos Rusijos patriarchatui.

Prie šių dviejų stačiatikių atšakų nesantaikos dar prisideda beveik ketverius metus trunkantis karas tarp Rusijos palaikomų pajėgų ir Ukrainos karių rytinėje Ukrainoje, per kurį jau žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Maskvos stačiatikių yra daugiau ir jų bendruomenė dominuoja Zaporožėje – daugiau nei 700 tūkst. gyventojų turinčiame pramonės centre.

Muštynės bažnyčioje

Žuvusio berniuko, kuris kuris tėvo buvo išvestas į lauką, šeima priklauso Kijevo patriarchatui.

Pasak mažylio tėvo Romano Poliščuko, Maskvos stačiatikių dvasininkas, į kurį kreipėsi šeima, sakė negalintis palaidoti jų kūdikio.

„Dvasininkas sakė, kad mūsų vaikas buvo nekrikštytas, nes mūsų bažnyčia yra netikra“, – sakė R.Poliščukas naujienų portalui „Forpost“.

„Mano žmona pravirko ir puolė prieš jį ant kelių, bet tai nepadėjo“, – pasakojo jis.

R.Poliščukas: „Dvasininkas sakė, kad mūsų vaikas buvo nekrikštytas, nes mūsų bažnyčia yra netikra.“

Savo ruožtu dvasininkas Jevgenas Molčanovas sakė, kad vaiko tėvas jam smogė, bažnyčioje kilo mažos muštynės, o tada šeima buvo išprašyta iš Dievo namų.

Vėliau tėvai savo vaiko kūną atvežė į bažnyčią, kurioje šis buvo pakrikštytas ir kurioje buvo atliktos laidojimo apeigos.

Dvasininkas J.Molčanovas sakė negalėjęs pasielgti kitaip, nes tokios esą yra tikėjimo taisyklės.

„Man labai gaila. Aš užjaučiu tuos žmones, – sakė jis „Forepost“. – Tačiau yra tam tikros ribos, kurių peržengti negaliu. Kijevo patriarchato krikštytas vaikas lieka nekrikštas“.

„Ir pati Kijevo bažnyčia yra apgaulė“, – tikino dvasininkas.

Pasak Kijevo patriarchato atstovo, anksčiau tokių incidentų pasitaikydavo ir jie tik didino Ukrainos tikinčiųjų nusivylimą.

„Nėra jokio oficialaus Maskvos patriarchato dokumento, kuriame sakoma, kad taip turi būti, – parašė Jevstratijus Zorja socialiniame tinkle „Facebook“. – Visa tai yra grynai sutartinis dalykas, pagrįstas kažkokiais žodiniais įsakymais, kurie paskelbti slaptų „kanonų“ pavidalu.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min