Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 11d. 00:55

Ukrainos jėgos struktūrų atstovai: į Maidano protestuotojus nešaudėme, kas šaudė, nežinome

Protestuotojas su ginklu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojas su ginklu

Ukrainos saugumo tarnybos (UST) ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) specialiųjų dalinių vadovai neigia, kad jų pareigūnai šaudė žmones Maidane vasario 18-24 dienomis. Tuo tarpu žudynes tiriančios Aukščiausiosios Rados komisijos pirmininkas Genadijus Moskalis teigia, kad jie bando nuslėpti tiesą.

Ukrainos specialiųjų pajėgų vadovai ketvirtadienį liudijo Aukščiausiosios Rados įkurtai laikinajai tyrimo komisijai.

Pasak „Unian“, UST specialaus dalinio „Alfa“ vadovas Vladimiras Čevganiukas pareiškė, kad jo pavaldiniai nebuvo gavę įsakymo šaudyti į mitingo dalyvius. Jo teigimu, „Alfa“ kariai vasario 20 dieną stebėjo situaciją Maidane, bet nepastebėjo nei vieno ginkluoto protestuotojo.

„Alfa“ kariai vasario 20 dieną stebėjo situaciją Maidane, bet nepastebėjo nei vieno ginkluoto protestuotojo.

V.Čevganiukas taip pat neigė komisijos pirmininko Genadijaus Moskalio informaciją, kad „Alfa“ pajėgos padegė Profsąjungų rūmus.

Jo teigimu, 238 būrio pareigūnai iš tiesų pateko į rūmų vidų pro stogą, tačiau pastatą esą padegė mitinguotojai. Tuo metu, anot V.Čevganiuko, „Alfa“ būrys du kartus iššovė į orą.

Atsakydamas į klausimą, ką „Alfa“ pareigūnai aspkritai veikė tuose rūmuose, vadovas tikino, jog buvo gauta informacija, jog pastate yra apie tūkstantis ginkluotų žmonių. Jis pabrėžė, kad nebuvo duotas įsakymas juos sunaikinti.

G.Moskalis: jie meluoja

Panašiai kalbėjo ir VRM Vidaus kariuomenės atstovai. Greitojo reagavimo būrio „Sokol“ laikinasis vadovas Aleksandras Jeršovas sakė, kad Kijevo centre tomis dienomis buvo tik du snaiperiai iš Luhansko skyriaus. Jo teigimu, snaiperiai buvo Vyriausybės rūmuose ir į nieką nešaudė.

Kai „Alfa“ pareigūnai sako, kad nematė ginkluotų žmonių, jie meluoja. Kas tuomet šaudė?

Tačiau šie paaiškinimai deputatų neįtikino. Pasak Aukščiausiosios Rados laikinosios komisijos pirmininko G.Moskalio, nei vienas iš minėtųjų jėgos struktūrų atstovų nepasakė tiesos.

Jis pridūrė, kad tiesa galiausiai išaiškės.

Deputatas turi kelias žmonių žūties Maidane versijas: „Tai galėjo būti etatiniai jėgos struktūrų pareigūnai, aprengti kaip Maidano mitinguotojai, galėjo būti ir kai kurie mitinguotojai. Kai „Alfa“ pareigūnai sako, kad nematė ginkluotų žmonių, jie meluoja. Kas tuomet šaudė?“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min