TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos karių sveikinimai lietuviams Kovo 11-osios proga: lietuviai čia – šventi žmonės!

LNK laida „Mano Lietuva“
LNK stopkadras / LNK laida „Mano Lietuva“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mes taip pat norime būti pilnaverčiais broliais, turinčiais teises. Baltijos šalys – Estija, Latvija, Lietuva, taip pat Lenkija ir Čekija – visos šios šalys nuėjo savo kelią į Europą. Dabar – mūsų eilė. To siekiame didele, kraujo kaina. O ką daryti?“ – aidint šūviams į kamerą sakys ginkluotas ukrainietis Saša.

„Kaip bataliono vadas ir kartu nuo visų ukrainiečių, sveikinu brolius lietuvius su nepriklausomybės diena. Žiūrėkite į šią dieną rimtai, vertinkite ją. Iki šiol mes taip negalvojome, mums tai buvo tiesiog šventė. Dabar mes iš naujo įvertinome šios šventės reikšmę. Ačiū jums už palaikymą, humanitarinę pagalbą, broliai lietuviai. Žinome, kad už mūsų visa Europa. Mes kovosime iki pabaigos, nes negalime pralaimėti šio karo...“ – kreipsis kitas karys, pasivadinęs Batia.

Ačiū jums už palaikymą, humanitarinę pagalbą, broliai lietuviai. Žinome, kad už mūsų visa Europa. Mes kovosime iki pabaigos, nes negalime pralaimėti šio karo.

Tuo tarpu Koldun slapyvardį pasirinkęs ukrainietis, nepaleisdamas ginklo iš rankų teigs, kad jei ne lietuvių parama, kurią rizikuodami gyvybėmis atveža savanoriai, Ukrainos kariai tiek laiko prieš Rusijos separatistų atakas nebūtų atsilaikę. „Būkite vieningi, saugokite laisvę. Neleiskite Rusijai įsibrauti ir padaryti to, ką jie iki šiol daro mūsų šalyje...“ – kalbės kariūnas.
Unikalūs kadrai su Ukrainoje kariaujančių karių kasdienybe, sveikinimais ir linkėjimais lietuviams, žiūrovams bus parodyti jau trečiadienį, specialioje Kovo 11-osios laidoje „Mano Lietuva“.

Nepaisydamas vos už kelių kilometrų vykstančių mūšių, ir fone aiškiai girdimų susišaudymo garsų, karius prieš kelias dienas filmavo švedų režisierius Jonas Ohmanas. Pastaruosius dešimt metų J.Ohmanas gyvena Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai ir rusiškai. Kone kas savaitę režisierius kartu su kitais lietuviais savanoriais į Ukrainą gabena paramą drabužiais, maistu, vaistais ir kt. Jo iniciatyva į Ukrainą jau išsiųsta paramos už 100 tūkstančių eurų.

„Aš myliu Lietuvą, jos istoriją, žmones. Remti Ukrainą lietuviams būtina. Tai investicija į draugystę, nes jie bus pirmi, skubantys mums į pagalbą. Ukrainiečiai labai vertina ir gerbia lietuvius, už jų paramą. Lietuviai Ukrainoje – šventi žmonės!“ – laidoje pasakos J.Ohmanas.

Apie tai, kuo galime didžiuotis, kuo garsėjame po 25-erių laisvės metų, bei tai, ką mūsų šalis prarado, kalbėsis garsiausi šalies menininkai ir sportininkai, daug metų Lietuvoje gyvenantys emigrantai, bei didžius darbus tyliai darantys lietuviai. Su nepriklausomybės atkūrimo jubiliejumi sveikins ir istorijomis dalinsis dirigentas Gintaras Rinkevičius, garsiausias akordeonistas Martynas Levickis, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, lakūnas Jurgis Kairys, režisierius Oskaras Koršunovas, tenisininkas Ričardas Berankis, daugiausiai Lietuvoje, net 82 kartus kraujo neatlygintinai davęs donoras Žilvinas Neliubšys, 13 vaikų globojanti Nijolė Navickienė ir daugelis kitų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min