2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 19 /15:09

Ukrainos kariuomenė skelbia atstūmusi rusus 3–8 km nuo Dnipro upės

Ukrainos kariuomenė sekmadienį paskelbė atstūmusi rusų pajėgas 3–8 km nuo Dnipro upės ir tai būtų pirma žymi užsitęsusio ukrainiečių kontrpuolimo pažanga.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 3 Rusija Ukraina Karas

„Preliminarūs skaičiai varijuoja nuo trijų iki aštuonių kilometrų, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių, geografijos ir kairiojo [Dnipro] kranto landšafto ypatybių“, – Ukrainos televizijai sakė kariuomenės atstovė Natalia Humeniuk.

Ji konkrečiai nenurodė, ar ukrainiečių pajėgos visiškai kontroliuoja minimą zoną ir ar rusai atsitraukė.

N. Humeniuk teigimu, tame rajone yra kelios dešimtys tūkstančių rusų karių.

Rusai toliau iš artilerijos pabūklų apšaudo dešinįjį krantą, sakė ji ir pridūrė: „Turime daug darbo.“ 

Ukrainiečių ir rusų pajėgos jau daugiau kaip metus yra įsitvirtinusios skirtingose Dnipro upės pusėse Ukrainos pietinėje Chersono srityje. Iš vakarinio kranto rusai atsitraukė pernai lapkritį.

Ukrainos pajėgos ne kartą bandė kirsti Dniprą ir užimti pozicijas kairiajame rytiniame krante ir praėjusią savaitę pareigūnai Kyjive galiausiai pranešė apie, jų žodžiais, sėkmingą proveržį.

Birželį kontrpuolimą pradėjusiai Ukrainai iki šiol pavyko atkovoti tik kelis kaimus rytuose ir pietuose.

Placdarmas kairiajame Dnipro krante sudarytų sąlygas judėti toliau, tačiau tam reiktų dislokuoti daugiau karių ir technikos sunkiai prieinamame pelkėtame rajone.

Naujienų agentūra AFP negalėjo nepriklausomai patvirtinti pareigūnų pranešimų.

Apšaudymai

Rusijos pajėgų atstūmimas taip pat tam tikru mastu apsaugotų visus metus nuolat apšaudomus Ukrainos miestus ir kaimus dešiniajame Dnipro krante, sako ukrainiečių pareigūnai.

Sekmadienį rusams iš artilerijos pabūklų apšaudant Chersono miestą buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant trejų metų vaiką, pranešė vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka.

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pranešė sužlugdžiusi ukrainiečių karių bandymą išsilaipinti kažkokiose upės salose. Keliomis dienomis anksčiau Maskvos primestas pareigūnas okupuotoje Chersono srities dalyje pripažino, kad ukrainiečiams pavyko užimti pozicijas Krynkų kaime kairiajame krante.

Rusijos kariškiai sekmadienį savo pranešime nekomentavo padėties kairiajame Dnipro krante.

Tuo metu suintensyvėjus dronų atakoms praėjusią naktį buvo taikomasi į abiejų kariaujančių šalių sostines. Ir Rusija, ir Ukraina teigė perėmusios daugumą dronų ir apie aukas nepranešė.

Rusų Gynybos ministerijos pareiškime sakoma, kad buvo sužlugdytas Ukrainos bandymas dronu atakuoti Maskvą.

Ukrainiečių dronų atakos prieš Maskvą buvo ypač padažnėjusios pavasarį, prieš pradedant Kyjivo pajėgų kontrpuolimą birželį, tačiau pastarosiomis savaitėmis buvo retos.

Kyjivas taip pat antrą naktį iš eilės buvo atakuotas iraniečių gamybos dronais „Shahed“, pranešė pareigūnai. Jie pažymi, kad rusai pastaruoju metu intensyvina dronų atakas prieš Ukrainos sostinę.

Rusų dronai buvo paleisti keliomis grupėmis ir atakavo Kyjivą bangomis iš skirtingų pusių, per „Telegram“ pranešė Kyjivo miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko.

Iš viso buvo sunaikinta 15 iš 20 priešo dronų, atskirai pranešė Ukrainos pajėgų Generalinis štabas ir oro pajėgos.

Rusų Gynybos ministerija teigė, kad jos dronai pataikė į kuro saugyklą Ukrainos centrinėje Kirovohrado srityje ir į šaudmenų sandėlį netoli Kyjivo.

Rusija pareiškė sunaikinusi 31 ukrainiečių droną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min