Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 15d. 17:12 , atnaujinta: 2014 balandžio 15d. 21:13

Ukrainos kariuomenei Kramatorsko oro uoste pavyko atremti separatistų puolimą

Ginkluotas vyras Luhanske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ginkluotas vyras

Ukrainos Kramatorsko miesto karinio oro uosto teritorijoje girdimi šūviai, čia pastebėtas karinis lėktuvas, praneša „Novosti Kramatorska“.

Atnaujinta 21.13 val. Pateikiami skirtingi duomenys apie sužeistuosius ir žuvusius per susirėmimus oro uoste. Nors oficialiai dar nėra patvirtinta, skelbiama, kad žuvo keturi žmonės, du buvo sužeisti. Visi jie – separatistai. 

Anksčiau buvo pranešama, kad aukų nėra. 

Atnaujinta 18.37 val. Apie tai, kas vyksta Kramatorsko oro uoste, buvo skelbiama labai prieštaringa informacija. Vienos žiniasklaidos priemonės skelbė, kad oro uostą puola Ukrainos kariuomenė, kitos – kad jį puola separatistai.

Naujausiais duomenimis, oro uostą puolė separatistai karinėmis uniformomis ir ginkluoti automatiniais ginklais.

Ukrainos kariuomenei, saugojusiai oro uostą, visgi pavyko atremti šią ataką. Kaip skelbia unian.net, šaltinis kariuomenėje informavo, kad niekas iš karių sužeistas nebuvo. Lėktuvai ir sraigtasparnis buvo pakelti į orą, nes nebuvo aišku, kuo baigsis ataka, tad nuspręsta tokiu būdu apsaugoti techniką. 

Virš oro uosto – naikintuvas

Liudininkų teigimu, virš oro uosto buvo pastebėtas MIG-25 arba SU-27 naikintuvas. Virš oro uosto paskraidęs apie pusvalandį lėktuvas nuskrido Donecko kryptimi. Vėliau prie oro uosto atvažiavo greitosios pagalbos automobiliai, iš įvykio vietos girdėti šūviai. 

Tuo tarpu „Espreso.tv“ praneša, kad Ukrainos lėktuvas norėjo leistis oro uoste, tačiau buvo apšaudytas. Kitais duomenimis, oro uostas buvo apšaudytas iš lėktuvo. 

Iljos Varlamovo/Facebook nuotr./Ukrainos pajėgos Slavianske
Iljos Varlamovo/Facebook nuotr./Ukrainos pajėgos Slavianske

Greta oro uosto yra įsikūręs karinis dalinys, iš jo, liudininkų teigimu, prasidėjo oro uosto šturmas. 

Oro uostą vaduoja Ukrainos pajėgos

Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“ skelbia, kad oro uostą prie Kramatorsko šturmuoja Ukrainos pajėgos.

Pasak agentūros, Ukrainos kariuomenės atstovai, atvykę į tarp Kramatorsko ir Slaviansko esantį karinį oro uostą, pradėjo derybas su jį užėmusiomis prorusiškais kovotojais. Staiga prasidėjo šaudymas, yra sužeistų rusų. Kiti separatistai užblokavo įvažiavimą į Kramatorską.

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad ginkluotosios pajėgos vykdo specialią operaciją rytiniame Donecko srities Kramatorsko mieste.

„Šiuo metu vykdoma speciali operacija Kramatorske“, – nurodė Gynybos ministerijos spaudos tarnyba, komentuodama vietos žiniasklaidos priemonių ir liudytojų pateiktą informaciją apie šiame mieste pastebėtą karinę techniką ir girdėtus šūvius.

Daugiau informacijos apie įvykius mieste ministerija nepateikė.

VIDEO: Neramumai Kramatorske

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pirmadienį pranešė, kad Donecko srityje pradedama antiteroristinė operacija, siekiant suvaldyti valdžios pastatus užiminėjančius separatistus, kuriems, įtariama, vadovauja Rusijos kariai.

AFP reporteris pranešė pastebėjęs 10 tankų, 10 šarvuočių ir septynių autobusų su Ukrainos specialiosiomis pajėgomis virtinę prie Slaviansko.

Pasak naujienų agentūros AFP reporterio, minėtoji kolona kolona yra maždaug už 40 kilometrų į šiaurę nuo šio miesto.

Viktoro Maksimovo/vk.com nuotr./Ukrainos pajėgos Donecko srityje
Viktoro Maksimovo/vk.com nuotr./Ukrainos pajėgos Donecko srityje

Ukrainos saugumo generolas: ginklų nesudėsiantys kovotojai bus sunaikinti

Ukrainos generolas, vadovaujantis naujai operacijai prieš Kremlių palaikančius kovotojus separatistus rytinėje šalies dalyje, antradienį perspėjo, jog ginklų nesudėsiantys kovotojai bus „sunaikinti“.

„Juos reikia perspėti, kad jeigu jie nesudės savo ginklų, jie bus sunaikinti“, – Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) generolas Vasylis Krutovas sakė žurnalistams. Jis pridūrė, kad kovotojus remia šimtai Rusijos armijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) karių.

Kremlius bando neigti, kad Rytų Ukrainoje yra Rusijos karių

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas antradienį pareiškė, jog Rusijos karinių pajėgų Rytų Ukrainoje nėra ir tokie tvirtinimai yra „absurdiški“.

„Tai absurdiški pareiškimai. Jokių Rusijos kariuomenių ten nėra. Apie tai kalbėjo prezidentas ir užsienio reikalų ministras“, – sakė D.Peskovas.

„Galima reikšti nuostabą dėl to, kad visus tuos Rusijos pareiškimus sąmoningai pasirenkama negirdėti Vakaruose“, – pridūrė Rusijos prezidento atstovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donecke separatistai nuo srities administracijos pastato nukabino Ukrainos herbą
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donecke separatistai nuo srities administracijos pastato nukabino Ukrainos herbą

Nukabintas herbas

Separatistai nuo užimto Donecko srities administracijos pastato nukabino didžiulį metalinį Ukrainos herbą.

Kaip rašo „Unian“, antradienį popiet skambant „Rusiškam maršui“, kuris buvo transliuojamas per didžiulius garsiakalbius, kaukėti vyrai nuo Donecko tarybos pastato nukabino ir ant žemės numetė Ukrainos herbą. Maždaug dviejų metrų didumo metalinis herbas nuimtas panaudojus trosus.

Nedidelė prorusiškai nusiteikusių protestuotojų grupė stebėjo operaciją ir sveikino valstybinio simbolio pašalinimą.

Apie antradienio įvykius Ukrainoje skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min