TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos okupacija tik prasideda? Maskva skelbia pasiruošusi „ginti“ rusus jau ir Donecke

Protestuotojų susirėmimas Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojų susirėmimas Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė oficialų pareiškimą, grasinantį „saugoti“ Ukrainos miestą Donecką, kuriame ketvirtadienio vakarą kilo ukrainiečių ir prorusiškų mitinguotojų muštynės, per kurias žuvo mažiausiai vienas žmogus.

Pasak leidinio „Ukrainskaja pravda“, Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime teigiama, kad žmones, kurie kritikavo dabartinę valdžią, Donecke užpuolė „dešiniųjų radikalų grupuotės“. Nors iš tiesų buvo priešingai.

Pasilieka teisę ginti tėvynainius

„Rusija suvokia savo atsakomybę už savo tėvynainių ir piliečių Ukrainoje gyvybes ir pasilieka teisę apginti šiuos žmones“, – rašoma ministerijos pareiškime.

Rusijos URM tikina, kad Donecke taikius demonstrantus, kurie „atėjo išreikšti savo požiūrio į destrukcinę poziciją žmonių, kurie vadina save Ukrainos valdžia“, užpuolė lazdomis ir kitais traumas sukeliančiais ginklais ginkluotos dešiniųjų radikalų grupuotės, „kurios išvakarėse suvažiavo į miestą iš kitų šalies regionų“.

„Ukrainskaja pravda“ teigia, kad Rusijos URM iškraipė įvykius Donecke ir viską apvertė aukštyn kojom.

„Mes ne kartą raginome, kad atėjusieji į valdžią Kijeve privalo nuginkluoti kovotojus, užtikrinti visuomenės saugumą bei teisę rengti mitingus. Apgailestaujame, kad, kaip rodo įvykiai Ukrainoje, to nėra, Kijevo valdžia nekontroliuoja padėties šalyje“, – rašoma pranešime.

Rusija realybę apvertė aukštyn kojomis

„Ukrainskaja pravda“ teigia, kad Rusijos URM iškraipė įvykius Donecke ir viską apvertė aukštyn kojom. Ketvirtadienį Donecke buvo surengtas proukrainietiškas mitingas, kurio dalyviai ragino išvengti karo ir išsaugoti šalies vienybę.

Šalia susirinko prorusiški mitinguotojai, kurie ne tik sakė kalbas bei šaukė šūkius, bet ir mėtė į savo oponentus kiaušinius ir vandens pripildytus balionus. Vėliau jie puolė Ukrainos šalininkus mušti ir švaistėsi geležinėmis lazdomis.

Vėliau prorusiški mitinguotojai apsupo milicijos autobusą, išdaužė langus, apmėtė autobusą petardomis ir pagrobė iš jo ašarinių dujų balionėlius, kuriuos čia pat panaudojo kovoje su oponentais.

Per susirėmimus, oficialiais duomenimis, žuvo vienas žmogus – Donecko partijos „Svoboda“ spaudos sekretorius, dešimtys buvo sužeista.

Nuotr. iš „Facebook“/Autobusas
Nuotr. iš „Facebook“/Autobusas

Provokatorius iš Rusijos veža autobusais

Pasak „Ukrainskaja pravda“, pastaruoju metu iš Rusijos į Ukrainą atvažiavo daug rusų, tarp jų – ir nacionalbolševikų iš „Kitos Rusijos“, kurie stengiasi sukelti masinius neramumus Charkove, Donecke ir kituose Rytų Ukrainos miestuose.

Vienu įrodymų, jog į Ukrainą vežami rusai, tapo Vitalijaus Umaneco „Facebook“ profilyje publikuota autobuso su rusiškais numeriais nuotrauka.

„Štai tokiais autobusais į Donecką suvežė „rustituškas“, kurie šiandien per antikarinį mitingą užmušinėjo žmones. Autobusas atvyko kovo 13 dieną adresu Garažnaja 1. Kelionės organizatorius firma „Volga-travel“. Oficialus maršrutas „Jesentuki-Doneckas-Atėnai“, – parašė jis.

„26-asis regionas – Stavropolio kraštas (Rusijos Šiaurės Kaukazo federalinė apygarda)“, – pridūrė V.Umanecas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min