-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos opozicijos protestuotojai nuo riaušių milicijos gelbėjosi Kijevo vienuolyne

Apie 100 Ukrainos eurointegracijos šalininkų žvarbų šeštadienio rytą nuo milicijos guminių lazdų gelbėjosi pasislėpę viename vienuolyne Kijevo centre.
Protestuotojai Kijeve
Protestuotojai Kijeve / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suolais užrėmę vienuolyno vartus, kad neįsiveržtų milicija, protestuotojai, kurie dalyvavo demonstracijoje prieš prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimą atmesti asociacijos su Europos Sąjunga (ES) sutartį, švintant tvarstėsi žaizdas.

Kai kurie dalyvavo 6 val. vietos (ir Lietuvos) laiku vykusiose pamaldose mėlynos ir baltos spalvos Šv.Mykolo katedroje paauksuotais kupolais; po pamaldų grupė barzdotų, juodai apsirengusių vienuolių priėjo prie protestuotojų ir, išklausę jų pasakojimus apie susirėmimus su policija, paragino nekerštauti.

„Jie pavaišino mus arbata, kad sušiltume, ragino išlikti tvirtos dvasios ir nekovoti blogiu prieš blogį“, – sakė 25 metų kijevietis Romanas Cado, kuris skundėsi, kad milicija mušė jį per kojas, vaikydama demonstrantus, dalyvavusius ES šalininkų mitinge.

„Bažnyčią lankau nedažnai – tik sprukdamas nuo blogio jėgų“, – juokavo jis.

Pagrindinėje demonstracijoje Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje penktadienio vakarą susirinko apie 10 tūkst. žmonių, pasklidus žiniai, kad V.Janukovyčius nusprendė vėl siekti didesnio suartėjimo su Rusija.

Šeštadienį paryčiais milicijos specialiųjų pajėgų „Berkut“ pareigūnai, naudodami garsines granatas ir gumines lazdas, pradėjo vaikyti protestuotojus.

„Čia – vienintelė mums likusi saugi vieta; be to, nebeturiu kur kitur eiti“, – sakė 17-metis moksleivis Aleksandras Ananičius, atvykęs iš Lvovo.

Policijos autobusai budėjo prie vienuolyno sienų, ir kol kas nežinia, kiek laiko protestuotojai galės būti užsibarikadavę viduje.

Bažnyčios atstovai atsisakė komentuoti padėtį.

Ukrainos ortodoksų katedra, kurioje tikintieji degina žvakeles priešais paauksuotas šventųjų ikonas, buvo sugriauta per Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino vykdytus religijos persekiojimus, tačiau ji buvo atstatyta Ukrainai tapus nepriklausoma.

Prie pagrindinių vartų savanoriai, kai kurie senyvo amžiaus, dalijo maistą protestuotojams, daugiausiai jaunimui, kurie pasakojo vieni kitiems apie naktį patirtus išgyvenimus.

19-metis Ustimas Cholodniukas, kuriam buvo sutvarstyta galva, ir ant juodos odinės striukės matėsi išdžiūvusio kraujo dėmes, sakė, kad buvo mušamas milicininkų, kol neteko sąmonės, o atsipeikėjęs sugebėjo keturpėsčias išropoti iš aikštės.

„Žmonės atvežė mane čia taksi automobiliu, kad bent kur nors būčiau saugus“, – jaunuolis sakė skambant bažnyčios varpams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius