Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos parlamento rinkimų balsai bus skaičiuojami elektronine sistema, ne rankomis

Ukraina rengiasi pirmalaikiams parlamento rinkimams.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukraina rengiasi pirmalaikiams parlamento rinkimams.
Šaltinis: BNS
0
A A

Pranešimai apie tai, kad Ukrainos parlamento rinkimų balsai bus skaičiuojami rankiniu būdu, nes sutriko elektroninė sistema, yra „nevykusi klastotė“, pareiškė Centrinės rinkimų komisijos (CRK) spaudos tarnybos vadovas Kostiantynas Chivrenka.

„Kai kurių žiniasklaidos priemonių pranešimai šiuo klausimu visiškai neatitinka tikrovės. Informacinė-analitinė sistema (IAS) „Rinkimai“ veikė ir veikia įprastu režimu“, – sakė jis.

Informacinė-analitinė sistema (IAS) „Rinkimai“ veikė ir veikia įprastu režimu, – sakė jis.

K.Chivrenka pabrėžė, kad CRK pirmalaikių parlamento rinkimų spalio 26 dieną preliminarius rezultatus skaičiuos „tradiciniu patikrintu būdu, kaip tai ir numato įstatymas, – pasinaudodama IAS „Rinkimai“.

Pasak jo, CRK galutinių rezultatų elektroniniu pavidalu tikisi ne vėliau kaip ketvirtadienį, spalio 30-ąją, iki pietų.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimų su nuoroda į asmeninę Ukrainos generalinio prokuroro Vitalijaus Jaremos svetainę, apie tai, kad dėl sugedusios balsų skaičiavimo sistemos balsai bus skaičiuojami rankiniu būdu.

Valstybės specialioji tarnyba šeštadienį taip pat pranešė, kad CRK interneto svetainė tapo DDoS atakų taikiniu.

Karo sužeista Ukraina rengiasi svarbiems rinkimams

Ukrainos rinkėjai sekmadienį balsuos rinkimuose, kurie turi sukrečiančiai performuoti parlamentą ir kurie vyks po neramių vienų metų, kai kruvinas prorusiškas maištas kėlė šios buvusios sovietinės respublikos skilimo grėsmę.

Rinkimų, kuriuos rugpjūtį paskelbė prezidentas Petro Porošenka, kampanija baigėsi penktadienį.

Sunku rengti rinkimus šalyje, kuri patyrė Rusijos agresiją, – sakė A.Jaceniukas ketvirtadienį per saugumo vadovų ir rinkimų stebėtojų posėdį.

P.Porošenka yra spaudžiamas apvalyti parlamentą nuo deputatų, susijusių su senuoju Viktoro Janukovyčiaus režimu. Ankstesnis prezidentas buvo nušalintas vasario mėnesį, po kruvinų protestų bangos.

Nors P.Porošenkai gali pavykti sukurti provakarietišką koaliciją parlamente, jam gali būti sunku suvaldyti separatistinius Rytų Ukrainos regionus ir pasiekti, kad jų neveiktų vis kategoriškesnis Kremlius.

Ukrainoje buvo 36,5 mln. rinkėjų, bet maždaug 1,8 mln. jų šalis neteko po Krymo aneksijos kovo mėnesį.

Beveik 3 mln. kitų rinkėjų gyvena separatistų kontroliuojamose Luhansko ir Donecko regionų dalyse, kur separatistų lyderiai boikotuoja rinkimus ir savaite vėliau rengia savo pačių balsavimus.

„Balsalapiais – ne ginklais“

Tuo tarpu Kijevas nutarė įrengti balsavimo apylinkes vyriausybės kontroliuojamuose maištingųjų rytų rajonuose, ir premjeras Arsenijus Jaceniukas pažadėjo užtikrinti saugumą rinkimų dieną.

„Sunku rengti rinkimus šalyje, kuri patyrė Rusijos agresiją, – sakė A.Jaceniukas ketvirtadienį per saugumo vadovų ir rinkimų stebėtojų posėdį. –

Aišku, kad mėginimai destabilizuoti padėtį tęsis ir bus provokuojami Rusijos pusės. Jiems tai nepavyko per prezidento rinkimus (gegužę) ... tačiau jų planai išliko“.

„Pasirinkimas bus padarytas biuleteniais ir sąžininga valios išraiška, o ne ginklais“, – sakė A.Jaceniukas.

Pagaliau mes išrinksime proukrainietišką, – ne promaskvietišką parlamentą, antikorupcinį, ne prokyšinį, o proeuropinį parlamentą, – pasakė P.Porošenka vėlai penktadienį vakare.

P.Porošenka ketvirtadienį vylėsi galėsiąs suformuoti vakarietišką vyriausybę, kuri vykdys visas būtinas reformas ir atstatys Ukrainos ūkį, nepaisant maišto šalies anglies ir plieno regione.

Pasak prezidento, tokia koalicija iš karto turėtų pradėti modernizuoti ūkį, korumpuotą, slegiamą griozdiškos mokesčių sistemos, kad būtų patenkinti 27 mlrd. dolerių skiriančių tarptautinių kreditorių reikalavimai.

Nuomonių apklausose pirmauja Petro Porošenkos blokas, kurį palaiko 30 proc. apklaustųjų.

Vargu ar jam tektų vadovauti daugumai 450 vietų parlamente, tad jam tektų formuoti koaliciją su nacionalistų partijomis, kaip Radikalioji Oleho Liaško partija, sulaukusi 13 proc. apklaustųjų palaikymo.

„Pagaliau mes išrinksime proukrainietišką, – ne promaskvietišką parlamentą, antikorupcinį, ne prokyšinį, o proeuropinį parlamentą“, – pasakė P.Porošenka vėlai penktadienį vakare.

Pirmą kartą nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo nesitikima parlamente matyti Komunistų partijos atstovų; tad gegužę 55 proc. rinkėjų išrinktas prezidentas P.Porošenka tikisi, kad Ukrainoje įvyks negrįžtamas politinis poslinkis.

Nuomonių apklausos rodo, kad ukrainiečiai remia ekonomines ir demokratines reformas – ypač korupcijos likvidavimą, ir visa tai galiausiai atvestų šalį į Europos Sąjungą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min