Sportas gyvai

Ukrainos penitencinė tarnyba paviešino ypatingos Julijos Tymošenko kameros nuotraukas

Charkovo kolonijos kamera, kurioje bausmę atlieka buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko, atitinka visas europietiškas kalinių laikymo sąlygas, pareiškė šalies penitencinė tarnyba, mėginanti atremti buvusios ministrės pirmininkės šalininkų kaltinimus, kad ji kalinama „siaubingomis“ sąlygomis.
Julija Tymošenko
Julija Tymošenko / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Per Julijos Tymošenko gynėjų spaudos konferenciją jos laikymo sąlygos buvo įvardintos kaip siaubingos. Šie žodžiai visiškai neatitinka tikrovės. Kamera, kur kol kas laikoma J.Tymošenko kartu su dar viena nuteistąja, yra 37,5 kv. m ploto“, – rašoma Ukrainos valstybinės penitencinės tarnybos pranešime spaudai.

Taip pat pažymima, kad kamera aprūpinta šiuolaikine buitine technika: televizoriumi, mikrobangų krosnele, šaldytuvu. Yra atskiras kampas maistui gaminti, vonia su dušo kabina ir skalbimo mašina, tualetas ir net bidė.

Kaip įrodymą penitencinė tarnyba savo interneto svetainėje paviešino J.Tymošenko kameros nuotraukas.

Visas nuotraukas galite pamatyti čia.

Kaip pažymi Ukrainos naujienų portalas newsru.ua, J.Tymošenko gynėjai taip pat pasipiktino tuo, kad ekspremjerės kameroje įtaisytomis vaizdo kameromis nuolatos sekamas kiekvienas jos judesys.

„Patyčios tęsiasi, virš jos lovos įtaisyta stebėjimo kamera ir 24 valandas per parą ji nuolat sekama. Tai padaryta tam, kad būtų įvykdytas Viktoro Janukovyčiaus užsakymas ir būtų eilinį kartą pasityčiota iš Ukrainos opozicijos lyderės. Taip pat galiu pažymėti, kad 24 valandas per parą įjungta šviesa yra nukreipta tiesiai į lovą. Dėl to Julija Vladimirovna jau tris paras beveik nemiegojo“, – antradienį žurnalistams pareiškė J.Tymošenko advokatas Sergejus Vlasenka.

Penitencinė tarnyba, komentuodama šį pareiškimą apie stebėjimo įrangą ir apšvietimą, paaiškino, kad tai padaryta atsižvelgiant į nacionalinius tardymo izoliatorių statybos normų reikalavimus.

Praėjusių metų gruodžio 30 dieną J.Tymošenko iš Kijevo tardymo izoliatoriaus buvo pervežta į pataisos darbų koloniją Charkove. Ukrainos teismai buvusią premjerę pripažino kalta viršijus įgaliojimus pasirašant dujų tiekimo kontraktus su Rusija 2009-aisiais ir skyrė jai septynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius