Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Informacinis pasipriešinimas“ : Rusija siekia tiesioginės karinės intervencijos į Ukrainą

Teroristai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos judėjimas „Informacinis pasipriešinimas“ (IP) teigia, kad pastaruoju metu Rusijos vyriausybė pradėjo itin dažnai kalbėti apie galimos tiesioginės karinės agresijos prieš Ukrainą galimybę, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Anksčiau Kremlius laikėsi taktikos tik remti prorusiškus teroristus, siaučiančius rytų Ukrainoje, bet dabar padėtis keičiasi. Maskva labai rimtai svarsto apie tiesioginės karinės agresijos prieš Ukrainą galimybę, praneša IP nariai.

Kremlius siekia savo tikslų Donbase ir spausdamas ES šalis, pirmiausiai Vokietiją.

„Reikia pažymėti, kad dabar didelė dalis karinės ginkluotės ir ekipuotės yra tiekiama iš Rusijos“, – teigia IP nariai. Jie tvirtina, kad teroristai Maskvai naudingi tuo, jog testuoja tarptautinės bendruomenės reakciją.

Be to, teroristai pastarąją savaitę artilerija apšaudo Rusijos rajonus, besiribojančius su Ukraina tam, kad Maskva galėtų apkaltinti Ukrainos pusę jėgos naudojimu. Rusijos atsakas į neva ukrainiečių atakas būtų tiesioginė karinė agresija.

Teroristai Maskvai naudingi tuo, jog testuoja tarptautinės bendruomenės reakciją.

Kariniai ekspertai teigia, kad teroristai ypač dažnai apšaudo iš tų Ukrainos rajonų, kuriose vykdoma antiteroristinė operacija (ATO). 

IP pažymi, jog Rusijos armija taip pat pradėjo ukrainiečių karių apšaudymus artilerija iš pasienio rajonų. Be to, Rusija nuo birželio pabaigos sutelkė ypač daug savo karinės technikos prie sienos su Ukraina.

Kremlius siekia savo tikslų Donbase ir spausdamas ES šalis, pirmiausiai Vokietiją, kad jos išreikštų dvejones dėl Ukrainos valdžios vykdomos ATO, kuri nėra naudinga Maskvai. IP tvirtina, kad vienintelis padėties rytų Ukrainoje stabilizavimo būdas yra efektyvi ir greita ATO bei tarptautinis spaudimas Rusijai, kad ji nustotų teikti pagalbą teroristams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min