Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 8d. 23:36

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atskleidė grėsmingo teroristų plano detales

Petro Porošenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos teigimu, rugpjūčio 31-osios dienos protestai prie Aukščiausiosios Rados galėjo baigtis daug blogiau. Pirmoji protestų metu mesta granata pražudė tris Ukrainos specialiųjų pajėgų pareigūnus, dar daugiau nei šimtą sužeidė, tačiau buvo paruošta ir antroji, kuri buvo skirta Radoje buvusiems deputatams, rašo unian.net.

„Dabar galiu atskleisti teroristų planą: jie norėjo sukurti dūmų uždangą, kuri būtų neleidusi teisėsaugos pareigūnams atpažinti provokatorių ir išpuolio organizatorių veidų“, – aiškino P.Porošenka.

„Štai kodėl Nacionalinės gvardijos kariai mėtė dūminius užtaisus atgal. Kad neleistų nusikaltėliams pasprukti“, – išplėstiniame Vyriausybės posėdyje antradienį dėstė Ukrainos vadovas, pridurdamas, kad pirmoji granata buvo skirta būtent Nacionalinės gvardijos kariams, o antroji turėjo būti mesta į Aukščiausiąją Radą.

„Pirmoji granata buvo RGD-5, kuri sprogsta praėjus penkioms sekundėms po nukritimo. O antroji buvo RGD rankinė granata, kuri sprogsta po susidūrimo su paviršiumi“, – pasakojo jis.

„Ji turėjo būti paleista į Rados langus, kur stovėjo susispietę žurnalistai, parlamento nariai. Po sprogimo būtų pažirę apie 700 fragmentų. Įsivaizduojate, kiek būtų buvę aukų?“, – retoriškai klausė P.Porošenka.

Vidaus reikalų ministerija dėl neramumų apkaltino nacionalistų partiją „Svoboda“ („Laisvė“). Išpuolio įvykdymu kaltinamas vienas tos partijos sukarinto sparno narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min