Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sustabdė paliaubas, teroristų pozicijas daužo aviacija ir artilerija

Nacionalinės gvardijos kariai Donecke prasiveržė iš apsupimo
„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai atakuoja teroristus
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos spaudos tarnyba naktį iš pirmadienio į antradienį išplatino jo pranešimą tautai, kuriame teigiama, kad vienašališkos paliaubos stabdomos, o antiteroristinė operacija Ukrainos Rytuose bus tęsiama. Antradienio rytą Ukrainos kariuomenė pradėjo atakuoti teroristus.

Papildyta 08.45 val. Ukrainos pajėgos teroristus užgriuvo lėktuvais ir artilerija

Antradienio rytą Antiteroristinės operacijos pajėgos rytų Ukrainoje pradėjo atakuoti teroristus.

Karo ekspertas Dmitrijus Tymčukas savo paskyroje „Facebook“ praneša, kad teroristų pozicijos vienu metu atakuojamos aviacijos ir artilerijos. Bombos krenta į teroristų susitelkimo vietas ir atramos punktus.

„Nuo Antiteroristinės operacijos aktyvizacijos pradžios teroristų kovinė dvasiai smarkiai išblėso. Naktį teroristų snaiperiai apšaudė tik antiteroristinių pajėgų pozicijas netoli Taranos kaimo. Vienas karys sužeistas“, – pranešė D.Tymčukas.

Puls ir išlaisvins žemę

00.57 val. Ukrainos prezidentūros tinklalapyje skelbiamas P.Porošenkos kreipimasis į tautą. P.Porošenka paskelbė, kad paliaubos stabdomos, o antiteroristinė operacija Ukrainos Rytuose tęsiama.

„Mes pulsime ir išlaisvinsime savo žemę. Stabdome paliaubas – toks mūsų atsakas teroristams, marodieriams ir smogikams. Visiems tiems, kurie tyčiojasi iš civilių gyventojų, kurie paralyžiuoja regiono ekonomiką, kurie trukdo mokėti atlyginimus, pensijas, stipendijas. Atsakas, tiems, kurie sprogdina geležinkelius ir vandentiekius, kurie iš žmonių atėmė įprastą ir taikų gyvenimą“, – teigė Ukrainos prezidentas.

VIDEO: P.Porošenkos kreipimasis į tautą

„Unikali galimybė realizuoti taikos planą – neįgyvendinama. Teroristai viešai pareiškė nenorintys remti taikos plano. Jie nenori nutraukti ugnies. Įžūliai, daugiau kaip šimtą kartų jie pažeidė paliaubas“, – teigiama Ukrainos vadovo pareiškime.

Jis taip pat teigė, kad po susitikimo su Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu buvo nuspręsta stabdyti vienašališką ugnies nutraukimą.

„Nuo šiandien nebėra paliaubų. Kreipiuosi į kiekvieną Donecko ir Luhansko srities gyventoją, prašydamas suprasti mano sprendimą“, – teigė P.Porošenka.

Anot P.Porošenkos, Ukrainos vientisumo gynimas, taikių gyventojų saugumas reikalauja ne tik gynybos, tačiau ir puolamųjų veiksmų prieš smogikus.

„Ginkluotosios pajėgos, Nacionalinė gvardija, Valstybės pasienio tarnyba, Saugumo tarnyba gavo atitinkamus įsakymus. Visų šių tarnybų nuo šiol neriboja ugnies nutraukimo režimas“, – teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad jėga prieš taikius gyventojus niekada nebus naudojama.

Mes pulsime ir išlaisvinsime savo žemę, – pareiškė P.Porošenka.

00.09 val. Ėmėsi „Plano B“

Kiek anksčiau skelbta, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka imsis „Plano B“. Karo padėtį nuspręsta paskelbti Luhansko ir Donecko srityse.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Ukrainos parlamentaras Olehas Lyaško.

„Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto susitikime, mano turimais duomenimis, nuspręsta Donbase įvesti karo padėtį. Nuo žodžių – prie veiksmų“, – parašė jis.

23.56 val. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Karo ir politikos studijų centro direktorius Tymčukas skelbia apie naujas teroristų atakas, surengtas per pastarąsias valandas.

D.Tymčuko duomenimis, 18 val. vietos laiku teroristai apšaudė patikros postą, esantį kryžkelėje, vedančioje į Krasnyj Lyman ir Slovjanską. Taip pat 19.20 val. teroristai apšaudė Kramatorsko oro uostą. Buvo sužeistas vienas Ukrainos karys.

Apie 20 val. vietos laiku teroristai surengė dar veną ataką Luhansko srityje. Per ją buvo sužeisti keturi Ukrainos kariai. 

Pereis prie „Plano B“

Kaip rašo portalas Obozrevatel.com, Donbaso teroristai nesutiko su taikos planu, todėl nutarta pereiti prie „Plano B“. Apie tai informavo leidinio „Explorer“ šaltinis.

Vis dėlto kai kuriuose žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusi ši informacija vėliau buvo pašalinta.

Vyksta susitikimas Aukščiausiojoje Radoje

Tuo metu P.Porošenka šiuo metu dalyvauja susitikime Aukščiausioje Radoje, kuriame sprendžiama, kokių veiksmų toliau bus imtasi Rytų Ukrainoje, – skelbia „Ukrainskaja pravda“, remdamasi savo šaltiniais. 

Kruvinos paliaubos: jų laikotarpiu – 27 ukrainiečių kariai žuvo, dar 69 – sužeisti

Per paliaubų laikotarpį, kuris baigėsi pirmadienį 22 val. Lietuvos laiku žuvo 27 ir dar 69 Ukrainos kariai buvo sužeisti.

Apie tai skelbia News.liga.net, remdamasis Ukrainos užsienio reikalų ministerijos duomenimis.

„Paliaubų laikotarpiu 108 kartus separatistai surengė atakas Ukrainos Rytuose. Per jas žuvo 27 ukrainiečių kariai, dar 69 buvo sužeisti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Kiek anksčiau skelbta, kad Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as pranešė, jog Rusija ir Ukraina susitarė bendrai veikti, siekiant ilgalaikių paliaubų Rytų Ukrainoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min