Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos riaušininkai atmeta prezidento Petro Porošenkos taikos pasiūlymus ir žada tęsti kovą

Iki šiol Donecką kontroliuoja prorusiški riaušininkai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Iki šiol Donecką kontroliuoja prorusiški riaušininkai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prorusiški riaušininkai šeštadienį su panieka atmetė naujojo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos kalbas apie galimybę užbaigti šalį krečiantį konfliktą, Rytų regione tęsiantis kautynėms.

Per savo inauguracijos ceremoniją Kijeve P.Porošenka kreipėsi į sukilėlius, ragindamas sudėti ginklus, siūlydamas taikų dialogą ir suteikti amnestiją „tiems, kurių rankos nesuteptos krauju“.

Tačiau riaušininkų paskelbtos vadinamosios Donecko Liaudies Respublikos atstovas sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kad kova bus tęsiama.

Iš tikrųjų jie nori vienašališko nusiginklavimo ir kad mes pasiduotume. To niekada nebus, – įtakingas riaušininkų pareigūnas Fiodoras Berezinas.

„Iš tikrųjų jie nori vienašališko nusiginklavimo ir kad mes pasiduotume. To niekada nebus, – įtakingas riaušininkų pareigūnas Fiodoras Berezinas sakė telefonu iš Donecko miesto. – Kol ukrainiečiai kariai yra mūsų teritorijoje, matau, kad P.Porošenka tenori pavergti.“

Po P.Porošenkos pergalės gegužės 25 dieną vykusiuose rinkimuose vyriausybinės pajėgos suintensyvino „antiteroristinę operaciją“ prieš prorusiškus riaušininkus šalies Rytuose.

Sukilėliai priešinosi, paversdami dalį rytinio regiono karo zona. Penktadienį jie numušė vieną Ukrainos armijos lėktuvą ir nukovė vieną VRM specialiųjų pajėgų karį riaušininkų tvirtovėje – Slovjansko mieste, kurio gyventojai sakė, kad visą dieną tęsėsi bombardavimas.

Šeštadienį kautynės Slovjansko prieigose tęsėsi, o virš aplinkinių miškų matėsi kylantys dūmai.

Ant kelio, vedančio į tą miestą, išsirikiavo Ukrainos šarvuočiai ir kariniai sunkvežimiai. Kariai budėjo sargybos postuose už užtvarų iš betono blokų ir smėlio maišų, nutaikė kulkosvaidžius į automobilius ir autobusus, važiuojančius iš miesto.

Vokietija: Ukraina turėtų atsargiai naudoti karinę jėgą prieš riaušininkus

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris šeštadienį paragino Ukrainos vyriausybę atsargiai naudoti karinę jėgą prieš prorusiškus riaušininkus šalies rytuose.

„Karinės operacijos rytų Ukrainoje rezultatai neturi suteikti daugiau paskatų riaušininkams“, – F.W.Steinmeieris sakė interviu laikraščiui „Tagesspiegel am Sonntag“, kurio ištraukos buvo paskelbtos šeštadienį, kai Kijeve buvo prisaikdintas naujas prezidentas.

Susiklosčius itin įtemptai padėčiai, būtų „protinga elgtis atsargiai, naudojant karinę jėgą, ir veikti proporcingai“, – pridūrė ministras.

F.W.Steinmeieris taip pat pažymėjo, kad Rusijos elgesys per šį konfliktą „pastebimai pasikeitė“. Šis komentaras atrodo atspindinti naują Berlyno poziciją, jog tiek Kijevas, tiek Maskva yra atsakingi už situacijos Ukrainoje deeskalavimą.

Vokietija ne kartą ragino Kremlių padėti stabilizuoti padėtį Rytų Ukrainoje, krečiamoje priešpriešos tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų riaušininkų, nors Rusija kovą aneksavo kaimyninei šaliai priklausantį Krymo pusiasalį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min