Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Amnesty International“: Ukrainos rytuose grobiami ir kankinami žmonės

Prorusiškas teroristas Ukrainoje
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr. / Prorusiškas teroristas Ukrainoje
Šaltinis: BNS
0
A A

Naujausiame, penktadienį paskelbtame „Amnesty International“ pranešime nurodoma apie šimtus pagrobimų ir incidentų su kankinimais, siejamais su prorusiškais teroristais Ukrainoje, bei smerkiamas perdėtos jėgos panaudojimas iš vyriausybės pajėgų pusės.

„Jie mušė mane kumščiais, kėde, bet kuo, kas pasitaikė. Bedė (degančias) cigaretes į mano koją, leido elektros srovę. Tai tęsėsi taip ilgai, kad aš nieko nebejaučiau; praradau sąmonę“, – pasakojo 19-metis Saša, separatistų pagrobtas Luhanske, pažymima šios žmogaus teises ginančios organizacijos pranešime.

Minimas Saša priklausė Kijevo valdžią palaikančioms savigynos pajėgoms Luhanske. Jis sakė buvęs paleistas tik tada, kai jo tėvas sumokėjo jiems 60 tūkst. dolerių išpirką, o tada jis pabėgo į sostinę.

„Amnesty International“ piešia niūrų vaizdą – įsikerojusius pagrobimus, plėšimus, kankinimus Ukrainos rytuose, kur prorusiškos pajėgos anksčiau šiais metais perėmė svarbiausių miestų kontrolę ir šiuo metu įnirtingai priešinasi puolančioms vyriausybės pajėgoms.

„Amnesty International“ piešia niūrų vaizdą – įsikerojusius pagrobimus, plėšimus, kankinimus Ukrainos rytuose.

Žmogaus teisių gynimo grupė pažymi, kad patikima statistika neįmanoma šioje sumaištyje, nes ir valdžia nemėgina kurti vieną bendrą incidentų ir nukentėjusiųjų registrą.

Tuo tarpu JT Žmogaus teisių stebėsenos misija Ukrainoje užfiksavo 222 pagrobimų atvejus, o Ukrainos vidaus reikalų ministerija pateikia didesnius skaičius: 387 pagrobimai nuo balandžio iki birželio 7 dienos; tarp pagrobtųjų yra ir 39 žurnalistai.

„Amnesty International“ turi įrodymų, kad žmones neteisėtai sulaiko ir Kijevo valdžios šalininkai; tik tokių atvejų yra žymiai mažiau.

Pranešime pateikiamas gegužę darytas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip parlamentaras Olehas Liaško ir keli ginkluoti vyrai Mariupolyje tardo du separatistų lyderius, pasodintus ant užpakalinės automobilio sėdynės.

Pagrobtasis sakė buvęs paleistas tik tada, kai jo tėvas sumokėjo jiems 60 tūkst. dolerių išpirką, o tada jis pabėgo į sostinę.

Iš pradžių abiem pusnuogiams sulaikytiems ant galvų aklinai užrištos skaros, kurios prieš tardymą nuimamos. Vienam jų, apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos buvusiam gynybos ministrui, kraujuoja dvi pjautinės žaizdos, nurodo „Amnesty International“.

Ši organizacija taip pat reiškia susirūpinimą dėl Kijevo pajėgų panaudojamos per didelės jėgos, siekiant perimti šalies rytų teritorijos kontrolę. Minimi du atvejai: vienas – balandį, kai prie vieno kontrolės posto Slovjanske buvo nušauti penki ginkluoti vyrai, kitas – gegužę, kai kariams ėmus šaudyti į minią Krasnoarmeiske, žuvo du civiliai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min