Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos saugumo tarnyba gavo įrodymų: referendumą Donecke rengia Rusija

Ukrainos saugumo tarnybos paskelbtas pokalbio įrašas
Ukrainos saugumo tarnybos paskelbtas pokalbio įrašas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos saugumo tarnyba gavo įrodymų, kad Rusija rytų Ukrainos srityse koordinuoja ir kontroliuoja pasirengimą neteisėtam referendumui, kuriuo siekiama įkurti „Donecko liaudies respubliką“. Referendumo rezultatai jau žinomi iš anksto.

Pasak „Ukrainskaja pravda“, Ukrainos saugumo tarnyba turi pokalbio telefonu įrašą, kuriame kalbasi nacionalistinio sukarinto judėjimo „Rusiška vienybė“ vadovas Aleksandras Barkašovas ir neregistruotos organizacijos „Stačiatikių Donbasas“ lyderis Dmitrijus Boicovas.

Pokalbio metu D.Boicovas reikalauja rusų karių palaikymo, kad gegužės 11 d. numatytas referendumas būtų sėkmingai surengtas. Jis tvirtina, kad į Donecko sritį įvestos didelės Ukrainos ginkluotosios pajėgos ir separatistai joms nepajėgūs pasipriešinti be Rusijos karinės paramos. D.Boicovas grasina, kad jei paramos nebus, jis atšauks referendumą gegužės 11 d., nes jo bus neįmanoma surengti taip, kad būtų panašus į normalų referendumą.

A.Barkašovas įtikinėja D.Boicovą, jog referendumo jokiu būdu negalima atšaukti ar nukelti vėlesniam laikui. Jis stebisi D.Boicovo ketinimais rengti referendumą laikantis įstatymų ir retoriškai jo klausia – negi vaikščios pas rinkėjus ir rankios lapelius.

A.Barkašovas siūlo sufalsifikuoti referendumo rezultatus – „nupiešti 100 proc. balsų „Už“. Tiesa, kitoje pokalbio vietoje jis siūlo, jog „už“ pasisakytų 89 proc. referendumo dalyvių, o ne 99 proc. A.Barkašovas taip pat nurodo, jog referendumo dalyviams turi būti pateiktas tik vienas klausimas – ar jie pritaria „Donecko liaudies respublikos“ įkūrimui.

VIDEO: Ukrainos saugumo tarnybos paskelbtas pokalbio įrašas

 Doneckiečiai nesupranta referendumo klausimo

Donecko meras Oleksandras Lukjačenka sako, kad srities gyventojai abejoja gegužės 11-ąją suplanuoto referendumo legitimumu.

„Į mane kreipėsi tūkstančiai doneckiečių dėl gegužės 11-osios referendumo dėl Donecko respublikos. Jis kelia labai daug klausimų. Žmonės nesupranta, kokia jo rengimo teisinė bazė“, – sakė meras.

Be to, pasak mero, žmonės net nesupranta klausimo, dėl kurio jie turės pareikšti savo nuomonę.

Išspausdintuose referendumo biuleteniuose rusų ir ukrainiečių (tokia tvarka) kalbomis pateiktas klausimas: „Ar Jūs palaikote aktą dėl Donecko Liaudies Respublikos valstybinės nepriklausomybės?“

Donecko referendumo biuletenis
Donecko referendumo biuletenis

 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min