Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 25d. 14:30 , Atnaujinta: 2019 liepos 25d. 15:29

Ukraina sulaikė Rusijos tanklaivį, susijusį su incidentu Kerčės sąsiauryje

Rusijos tanklaivis „Nika Spirit“ („NEYMA“)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos tanklaivis „Nika Spirit“ („NEYMA“)

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) sulaikė Rusijos tanklaivį, blokavusį ukrainiečių karinius laivus Kerčės sąsiauryje pernai lapkritį, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra UNIAN.

„Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad Rusijos FSB (Federalinės saugumo tarnybos) aukščiausių vadovų tiesioginiu įsakymu FSB Pasienio tarnybos atstovai įvykdė ginkluotos agresijos aktą prieš Ukrainos karinius laivus „Nykopol“, „Berdiansk“ ir vilkiką „Jany Kapu“ Kerčės sąsiauryje“ prie Maskvos aneksuoto Krymo, sakoma SBU pranešime.

Per šį incidentą, įvykusį lapkričio 25 dieną, Rusija taip pat sulaikė šių laivų, mėginusių iš Juodosios jūros nuplaukti į Azovo jūrą Kerčės sąsiauriu, 24 įgulų narius ir ruošiasi juos teisti už „neteisėtą valstybės sienos kirtimą“.

Ukrainiečių jūreiviams gresia įkalinimas iki šešerių metų, sako advokatai.

„Scanpix“ nuotr./Sulaikyti ukrainiečių jūreiviai
„Scanpix“ nuotr./Sulaikyti ukrainiečių jūreiviai

Kremliaus kritikai perspėjo, kad Rusija rengia parodomąjį jų teismo procesą.

SBU nurodė, kad Rusijos tanklaivis „Neim“ dalyvavo blokuojant Ukrainos karinių laivų judėjimą.

Ukrainos sienų apsaugos tarnyba nurodė, kad trečiadienį į Izmajilo uostą pietinėje Odesos srityje atplaukė Rusijos tanklaivis „Nika Spirit“. Ukrainiečių pareigūnai sakė nustatę, kad šis laivas yra pervadintas tanklaivis „Nejma“, panaudotas Kerčės sąsiauriui blokuoti. Manoma, kad laivą valdanti Rusijos bendrovė pakeitė jo pavadinimą, siekdama nuslėpti ryšį su minėtu incidentu.

SBU ir karinės prokuratūros pareigūnai bei pasieniečiai sulaikė „Nika Spirit“ Izmaile, atliko jame kratą, siekdama rasti su incidentu Kerčės sąsiauryje susijusių dokumentų, radijo pokalbių įrašų ir laivo žurnalų.

Taip pat buvo apklausti įgulos nariai, o laivas buvo pripažintas daiktiniu įkalčiu, todėl teismo bus prašoma leisti jį areštuoti, sakoma SBU pranešime.

Vienas Rusijos senatorius ketvirtadienį pareiškė, kad tanklaivio sulaikymas yra „piratiškas užgrobimas“.

„Dabar Jungtinių Tautų jūrų tribunolas visokeriopai gali aiškintis, nes tai – svetimų laivų užgrobimas – yra būtent jo kompetencija. Štai tegul ir aiškinasi“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas.

„To negalima tapatinti su įvykiais Kerčės sąsiauryje. Tada Ukrainos laivai įvykdė Rusijos valstybės sienos pažeidimą, o šiuo atveju mūsų laivas [„Nejma“] buvo uoste. Jį sulaikė ir užgrobė“, – piktinosi senatorius.

Rusija ir Ukraina konfliktuoja nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą ir pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje.

Per šį konfliktą žuvo jau daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min