Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos sprendimas jungtis prie NATO siutina Rusiją

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balsų dauguma Ukrainos Aukščiausioji Rada antradienį balsavo, už tai, kad šalis atsisakytų galimybės būti NATO partnere už bloko ribų. Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, pagal kurį Ukraina sieks tapti visateise NATO nare.

Tai numatantį įstatymo projektą palaikė 303 deputatai, aštuoni pasisakė prieš. Šiuo balsavimu buvo pakeistos įstatymo „Apie vidaus ir užsienio politikos pagrindus“ 11 str. formuluotė, kad „Ukraina nedalyvauja politiniuose-kariniuose blokuose“. Dabar ši nuostata skamba kitaip: „Tarp užsienio politikos tikslų – Ukrainos siekis tapti NATO nare“.

Pakeistas ir Nacionalinio saugumo įstatymas. Dabar jame sakoma, kad vienas svarbiausių nacionalinių interesų yra integracija į ES.

Papildyta. Ukrainos sprendimas atverti kelią prisijungimui prie užsienio blokų įsiutino Rusiją

Ukrainos sprendimas panaikinti nuostatą, draudusią jai jungtis prie užsienio karinių blokų, yra Rusijai nedraugiškas žingsnis, kuris tik „pagausins nemalonumų“ dvišaliuose ryšiuose, antradienį pasakė Rusijos pasiuntinys prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO).

„Tai nedraugiškas žingsnis mūsų atžvilgiu. Šis politinis vektorius tik pagausins nemalonumų ir aštrumo santykiuose. Mes tai vertiname neigiamai“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo diplomatą Andrejų Keliną.

Komentarai
Temos Ukraina
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min