Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos stačiatikių hierarchas per Velykas smerkė Rusijos agresiją ir sakė, kad blogis bus nugalėtas

Patriarchas Filaretas
„Scanpix“ nuotr. / Patriarchas Filaretas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusams ir ukrainiečiams, kurių šalys yra įsitraukusios į konfliktą, sekmadienį švenčiant Velykas, Kijevo Patriarchato Ukrainos stačiatikių bažnyčios galva smerkė Rusijos agresiją ir sakė, kad blogis bus nugalėtas.

„Prieš mūsų taikią šalį, kuri savanoriškai atsisakė branduolinių ginklų, vykdoma agresija, neteisingumas, – savo Velykų homilijoje sakė patriarchas Filaretas, kurį citavo vietos žiniasklaida. – Šalis, kuri garantavo mūsų teritorijos vientisumą ir neliečiamumą, įvykdė agresiją“.

„Dievas negali būti blogio pusėje, tad ukrainiečių liaudies priešas yra pasmerktas pralaimėjimui. Viešpatie, padėk mums prikelti Ukrainą“, – sakė hierarchas.

Tai buvo itin atviras įsikišimas tokiu metu, kai daugelis ukrainiečių sako, kad dieną, kai krikščionys švenčia Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų, meldžiasi už taiką su savo kaimyne.

Dievas negali būti blogio pusėje, tad ukrainiečių liaudies priešas yra pasmerktas pralaimėjimui

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas per savo Velykų kalbą reiškė geresnių laikų viltį: „Gyvename lemiamu laiku, kai Ukrainos žmonės ryžtingai patvirtinto savo laisvės ir teisingumo siekį“, – sakė jis.

Maskvos ir Visos Rusios stačiatikių Bažnyčios, kuriai, nepaisydamos politinės įtampos, ištikimybę išlaiko daug stačiatikių parapijų Ukrainoje, galva per Velykas ragino siekti taikos.

„Šiandien ypatingai meldžiamės už Rusijos ir Ukrainos žmones, kad taika karaliautų mūsų kraujo ir tikėjimo brolių ir seserų širdyse ir protuose, kad ryšiai, kuriuos praradome, ir taip reikalingas bendradarbiavimas būtų atkurti“, – sakė patriarchas Kirilas.

Tarp tikinčiųjų, kurie vidurnaktį atėjo pasimelsti į Šv.Vladimiro soborą Kijevo centre, kur Kristaus prisikėlimas buvo palydėtas džiaugsmingu varpų gaudesiu, buvo daug tokių, kurie sakė, kad yra susirūpinę dėl įvykių, bet priešiškumo rusams nejaučia.

„Visi meldžiasi už taiką“, – sakė 25 metų studentė Nataša su šaliku pridengtais plaukais ir kraitele velykinių kiaušinių rankoje.

Fizikė Antonina Pavelec, kuri namo iš cerkvės ėjo su mirksinčiu žibintuvu, sakė, jog Kremlius paprasčiausiai nesuprato, kad „ukrainiečiai yra kitokie žmonės“.

Jos vyras Serhijus, kuris nešė dvi velykinių kiaušinių pintines, sakė: „Norime būti artimi Rusijai, bet – būti patys sau“. Jo nuomone, separatistai šalies rytuose yra mažuma.

„Galiausiai Ukraina liks vieninga“, – pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min