Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos teisėsauga užsienio bendrovėse rado 1,34 mlrd. dolerių, pavogtų Viktoro Janukovyčiaus

Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos pareigūnai per tris finansinio tyrimo mėnesius atrado 42 įmones, artimai susijusias su buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, skelbia Unian.net. Kaip pranešė Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, 19-oje tokių įmonių„užšaldyta“ 1,34 milijardų JAV dolerių.

„Šiandien ryte gavau pastarųjų trijų mėnesių finansinę darbo išklotinę. Finansinės kontrolės tarnyba rado 42 įmones, užregistruotas Kipre, Panamoje, Belize, Seišelių salose, Didžiojoje Britanijoje, kurios susijusios su Viktoru Janukovyčiumi ir jo artimiausia aplinka, – teigė premjeras. – Įmonės iš išvardintų šalių nuo 2010 iki 2013 metų skaičiuoja net 16 milijardų grivinų sumas. Kartu su finansine Amerikos žvalgyba, Didžioji Britanija, Latvija, Kipras ir Panama nustatė visas kompanijas ir pareigūnus, susijusius su jais. Taip pat valstybinė finansų monitoringo tarnyba užblokavo 19 nerezidentinių įmonių. Jose užšaldyta suma – 1,34 milijardų JAV dolerių. Visa susijusi informacija perduota Generalinei prokuratūrai. Sprendimas patvirtintas turto areštu.“

A.Jaceniuko teigimu, dalis pinigų panaudota paskoloms obligacijų pirkimui Ukrainoje.

„Ukraina dėl pavogtų lėšų sumokėjo iki 19% metinių pajamų“, – pasakojo A.Jaceniukas.

Ministras pirmininkas kreipėsi į generalinę prokuratūrą, SBU (Ukrainos saugumo tarnybą) ir teismus su pasiūlymu peržiūrėti bylą ir grąžinti pinigus į vyriausybės biudžetą: „Mūsų prokurorų ir teisėsaugos sistemos užduotis – oficialiai grąžinti areštuotą turtą į valstybės biudžetą. Kalbame apie daugiau nei milijardą dolerių, kurie areštuoti. Turime visus įrodymus, kad pavogtos lėšos – ukrainiečių lėšos.“

Lichtenšteinas užblokavo V.Janukovyčiaus sąskaitas

Lichtenšteine užblokuotos finansinės buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo aplinkos asmenų sąskaitos, pareiškė generalinio prokuroro pareigas einantis Olehas Machnickis.

„Gauta oficiali informacija iš Lichtenšteino karalystės apie finansinių ir ekonominių Viktoro Janukovyčiaus ir jo aplinkos, iš viso 20 asmenų, išteklių blokavimą“, – sakė O.Machnickis per spaudos konferenciją trečiadienį Kijeve.

Dar jis pridūrė, kad minimame sąraše, greta V.Janukovyčiaus, yra ir jo sūnus Oleksandras, taip pat buvę aukšto rango valdininkai, kuriems Ukrainoje yra iškeltos baudžiamosios bylos dėl įtarimų korupcija.

Pasak O.Machnickio, bendra užblokuotų lėšų suma sudaro 1,3 mlrd. JAV dolerių.

Paklaustas, kokia galėtų būti bendra V.Janukovyčiaus ir jo aplinkos Ukrainai padarytų nuostolių suma, jis atsakė, kad nuostoliai siekia „valstybės šešėlinio biudžeto“ lygį.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min