TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos užsienio reikalų ministras: teroristų vadeivoms amnestija nebus taikoma

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas
„Scanpix“/AP nuotr. / Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pareiškė, kad šalis neįsipareigojo daryti kažkokius konkrečius pakeitimus Konstitucijoje Donbaso atžvilgiu, skelbia unian.net. Jis taip pat teigė, kad amnestija nebus taikoma teroristų vadeivoms.

Tai jis pranešė šalies Aukščiausiosios Rados posėdyje, atsakydamas į Radikaliosios partijos atstovo Olego Liaško klausimą. Jis klausė, ar Minsko sutartis reiškia, kad iki šių metų pabaigos Ukraina turės įvykdyti Konstitucijos reformą. „Aš klausiu jūsų, kad jums suteikė teisę prekiauti Ukrainos Konstitucija?“ - klausė jis.

Atsakymas P.Klimkinas ataskė: „Bet kokie klausimai dėl ypatingosios Donbaso padėties bus realizuojami įstatymų, jau priimtų Ukrainos Aukščiausios Rados, rėmuose“. 

Be to, ši amnestija, pabrėžiu, jokiu būdu negali būti suteikta tiems, kas dalyvavo (vykdant) ir buvo patraukti atsakomybėn dėl nusikaltimų žmoniškumui

Būtent į tai, kad Ukrainoje bus keičiama Konstitucija, daugiausia vilčių po Minsko derybų ir dėjo prorusiški separatistai. 

Ministras pabrėžė, kad amnestija prorusiškiems teroristrams gali būti suteikta tik pagal šalies parlamento priimtą įstatymą, pridūręs, kad separatistų vadeivoms ji nebus taikoma.

„Pabrėžiu, kad amnestija vyks tik pagal įstatymą, svarstytą šioje salėje“, – sakė P.Klimkinas penktadienį.

Vienos įstatymų leidėjos paklaustas, ar prezidentas paskelbs įsaką, suteikiantį malonę „teroristinių organizacijų kovotojų lyderiams“ ministras pareiškė: „Atsakymas labai paprastas: ne.“

„Bet kokie žingsniai dėl vadinamosios amnestijos bus vykdomi pagal įstatymą, nagrinėtą Aukščiausioje Radoje. Be to, ši amnestija, pabrėžiu, jokiu būdu negali būti suteikta tiems, kas dalyvavo (vykdant) ir buvo patraukti atsakomybėn dėl nusikaltimų žmoniškumui. Tai absoliuti pozicija, kuri buvo vienareikšmiškai pabrėžiama per vakarykštes derybas“, – aiškino P.Klimkinas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min