Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje įsibėgėja antiteroristinė operacija: Nacionalinės gvardijos kontroliuojamame Krasnoarmeiske – susišaudymas

Pabūklas Ukrainos vėliavos fone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabūklas Ukrainos vėliavos fone
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos saugumo pajėgų vykdyta antiteroristinė operacija šalies Rytuose eina į pabaigą. Tą trumpos spaudos konferencijos metu pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Serhijus Pašinskis. Jo žodžius iš „Interfax“ cituoja Tvn24.pl. Tame pačiame regione vyksta ir separatistų surengtas referendumas, kurio nepripažįsta nei Kijevas, nei kitos šalys.

S.Pašinskis sakė, kad karinių veiksmų metu „eliminuota daug separatistų“, tiesa, jokių skaičių ar kitų faktų, kurie patvirtintų jo žodžius, valdininkas nepateikė. „Paskutinis antiteroristinės operacijos etapas yra Raudonajame Limane, Slovjanske ir Kramatorske“, – žurnalistams sakė prezidento administracijos vadovas.

Kiek anksčiau apie eilinius Ukrainos tarnybų veiksmus „Facebook“ paskelbė Dmytro Tymčukas, Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas: „Aktyvūs veiksmai apima ne tik Slovjanską, bet ir kitus regiono miestus, kuriuos užėmė separatistai.“

D.Tymčuko tvirtinimu, sekmadienį viskas vyksta pagal iš anksto numatytą planą.

20.34 val. Per susišaudymą Krasnoarmeiske žuvo vienas protestuotojas

Donecko srities Krasnoarmeisko mieste, kurio kontrolę sekmadienį perėmė Ukrainos Nacionalinė gvardija, pranešama apie susišaudymą.

Žurnalistas Tymuras Olevskis "Twitter" žinutėje rašo, kad "(Nacionalinės gvardijos) Dnepro batalionas ėmė šaudyti į protestuotojų minią. Vienas žuvo. Dar vienas sužeistas."

17.30 val. Nacionalinė gvardija perėmė kontrolę Krasnoarmeiske

Ukrainos Nacionalionės gvardijos pajėgos perėmė kontrolę Donecko srities mieste Krasnoarmeiske, praneša portalas 06239.com.ua.

Pasak portalo, referendumo organizatoriai mieste teigia turėję uždaryti balsavimo apylinkes, spaudžiami Nacionalinės gvardijos karių, kurie paėmė visas balsadėžes ir rinkėjų sąrašus.

Vis dėlto apie 100 separatsitų vis dar yra miesto pagrindinėje aikštėje ir teigia nepasiduosiantys.

„Donecko Liaudies Respublikos“ pasiskelbusios rinkimų komisijos vadovas Romanas Liaginas sako, kad Krasnoarmeiske referendumo tęsti nebeįmanoma.

17.15 val. Išmontuoti separatistų patikros punktai

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praneša, kad antiteroristinę operaciją vykdančios pajėgos išardė visus separatistų pastatytus patikros punktus Slovjankse, Kramatorske ir Krasny Lymane.

Pasak ministerijos, tai buvo supranuoti veiksmai. „Mūsų pusėje nėra nukentėjusiųjų. Nėra nukentėjusių civilių. Teroristų nuostoliai vertinami“, – ministerijos pareiškimą cituoja „Kyiv Post“.

Ukrainos pasienyje – rusų kariai Jungtinių Tautų uniformomis

Ukrainos prezidento administracijos vadovas Serhijus Pašynskis pranešė, kad prie šalies sienos Rusija sutelkė karines pajėgas, kurių dalis pažymėta JT taikdarių spalvomis ir ženklais.

Pasak S.Pašynskio, JT taikdariai į šalį gali būti įvesti tik Saugumo tarybai priėmus atitinkamą sprendimą. „Kitu atveju tai – ne taikos palaikymas, tai – okupacija.“

„Bet kokią invaziją laikysime karine agresija ir reaguosime kaip į karinę agresiją“, – sakė jis.

Sekmadienio naktį ir ryte šūviai buvo girdimi Slovjanske, kuriame įsitvirtinę prorusiški separatistai. Jų atstovė Stella Choroševa agentūrai AFP pareiškė, kad ryte susirėmimai sustiprėjo Andrejevkos kaime, esančiame apie 5 km į pietus nuo Slovjansko. Miestas yra apgultas Ukrainos karinių pajėgų, kurios gegužės 2 dieną pradėjo antiteroristinę operaciją prieš siautėjančius separatistus.

Taip pat pranešama, kad naktį separatistai pagrobė Kramatorsko oro uosto vadovą bei dar tris karininkes moteris. Paryčiais viena moteris buvo paleista, ji sumušta, patyrė smegenų sutrenkimą, lūžo šonkaulis. Kas nutiko kitiems asmenims, nežinoma.

Sekmadienį Donbaso regione vyksta neteisėti referendumai dėl Donecko ir Lugansko liaudies respublikų nepriklausomybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min