2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ukrainos vaikams koncertavęs A.Makarevičius Rusijoje apšauktas valstybės išdaviku

Rusijos Aukščiausiosios Dūmos deputatai, nepatenkinti žinomo muzikanto ir grupės „Mašina Vremeni“ lyderio Andrejaus Makarevičiaus pasisakymais ir elgesiu, pasiūlė atimti visus iki šiol jam įteiktus valstybinius apdovanojimus. Fašizmu ir antirusiška politika apkaltintas muzikantas grasina deputatams teismais, praneša radijo stotis „Echo Moskvy“.
Andrejus Makarevičius
Andrejus Makarevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

A.Makarevičius rugpjūčio 12 dieną lankėsi Donbase ir surengė koncertą Svetogorske. Už tai muzikantas sulaukė dalies Rusijos visuomenės ir ypač Vladimirą Putiną palaikančių politikų kritikos, esą jo veiksmai yra antirusiški.

Kaip tik dėl to pasiūlyta iš žinomo muzikanto atimti visus valstybinius apdovanojimus, tarp jų – ir ordiną „Už nuopelnus Tėvynei“. Tokį pasiūlymą pateikė „Vieningos Rusijos“ atstovas Aukščiausioje Dūmoje Jevgenijus Fedorovas, kuris anksčiau yra parengęs įstatymų pataisas, pagal kurias už antirusiškus pasisakymus galima atimti valstybinius apdovanojimus.

Jeigu gerbiami kolegos mane toliau vadins fašistu, greičiausiai man teks kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo. Ir man labai gaila, kad vietoj muzikos tenka užsiimti tokiais dalykais, – apgailestavo A.Makarevičius.

Šio deputato teigimu, dainininkas ir kompozitorius A.Makarevičius „jau ne kartą leido suprasti, kieno pusę jis palaiko ir kokios pozicijos laikosi“.

„A.Makarevičius seniai bendradarbiauja su fašistais. Taip jis pasirinko jau gana seniai, kai perėjo į Rusijos Federacijos priešų pusę“, – laikraščiui „Izvestija“ pareiškė J.Fedorovas. Deputatas taip pat tvirtina, kad iš A.Makarevičiaus reikia atimti visus apdovanojimus ir priimti pataisas, leidžiančias tą patį padaryti bet kam, kas, deputato teigimu, „taps tėvynės išdaviku“.

Pats muzikantas radijo stočiai „Echo Moskvy“ sakė, kad deputatų kalbos, kodėl norima tuos apdovanojimus atimti, yra sąmoningas šmeižtas, paremtas iškreipta informacija ir melu. „Aš nemanau, kad deputatas J.Fedorovas nežino, kad meluoja. Esmė ta, kad kai kurie laikraščiai – „Komsomolskaja pravda“, „Izvestija“, kai kurios televizijos laidos pranešė, jog aš lankiausi Ukrainoje tam, kad pakoncertuočiau Slovjanske Ukrainos kovotojams. O tai visiška nesąmonė. Aš važiavau ne į Slovjanską, o į Svetogorską, kur globojami pabėgėlių iš Donecko ir Luhansko vaikai. Jiems aš ir koncertavau“, – interviu radijo stočiai sakė A.Makarevičius.

Dainininkas priminė, kad jį pakvietė į Ukrainą savanorių organizacijos vadovas Tomofejus Nagornovas, o šis fondas padeda visiems, kurie pateko į bėdą. „Todėl man visiškai nėra dėl ko teisintis. Jeigu gerbiami kolegos mane toliau vadins fašistu, greičiausiai man teks kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo. Ir man labai gaila, kad vietoj muzikos tenka užsiimti tokiais dalykais“, – apgailestavo muzikantas.

A.Makarevičius taip pat teigė, kad gautus valstybinius apdovanojimus jis vertina ramiai, tačiau čia kalba eina ne apie juos, o apie tai, kad jis kaltinamas tuo, ko nėra padaręs. „Tai labai nemalonu“, – sakė garsus atlikėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min