Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas apie antiteroristinę operaciją: „Ceremonijos baigėsi“

Ukrainos karys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karys
Šaltinis: 15min
0
A A

Laikinoji Ukrainos valdžia neabejoja – už teroristų ir diversantų šalies Rytuose stovi Rusija, kuri organizuodama kruvinas diversijas jau kariauja Ukrainoje. Šalies vidaus reikalų ministras pripažįsta, kad antiteroristinių operacijų pradžioje buvo susidurta su nemažai problemų dėl karių nepasirengimo. Tačiau dabar jis ryžtingai sako – „Ceremonijos baigėsi“.

A.Avakovas: saugumo pajėgos Rytuose nebuvo pasirengusios tokiems iššūkiams

Laikinasis Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas televizijai TSN sakė, kad praėjusios savaitės įvykiai Odesoje yra tragedija. Jis patvirtino, kad visa Odesos milicijos vadovybė yra nušalinta ir jau yra paskirta nauja. Dėl milicijos veiksmų pradėtas vidinis tyrimas.

Ministras patikino, kad visi, nepaklusę įsakymams, privalės atsakyti pagal įstatymus – tai galios ir vadovams, ir eiliniams pareigūnams, kurie organizavo diversijas, o jų veiksmai yra užfiksuoti vaizdo įrašuose ir fotografijose.

„Ilgą laiką šalies ginkluotosios pajėgos ir teisėsaugos agentūros buvo tarsi letargo būsenos. Todėl kai atsirado rimta ir didelė problema, jie sutriko: kai kurie nenorėjo dalyvauti, kai kurie – klydo, dar kiti pradėjo apsimetinėti kvailiais“, – apie antiteroristinės operacijos šalies Rytuose pradžią kalbėjo ministras

A.Avakovas pridūrė, kad rimti kaltinimai krenta ne tik milicijai, bet ir prokuratūrai, gelbėjimo tarnyboms ir dar kelioms įstaigoms, kurios elgėsi neadekvačiai nelaimės metu.

„Ilgą laiką šalies ginkluotosios pajėgos ir teisėsaugos agentūros buvo tarsi letargo būsenos. Todėl kai atsirado rimta ir didelė problema, jie sutriko: kai kurie nenorėjo dalyvauti, kai kurie – klydo, dar kiti pradėjo apsimetinėti kvailiais“, – apie antiteroristinės operacijos šalies Rytuose pradžią kalbėjo ministras. Jo teigimu, saugumo pajėgos Ukrainos Rytuose nebuvo pasirengusios tokiems iššūkiams.

Tačiau A.Avakovas yra įsitikinęs, kad dabar antiteroristinę operaciją vykdantys kariai elgiasi profesionaliai ir tinkamai.

Pasak ministro, vykdant antiteroristinę operaciją reikia elgtis ypač atsargiai ir ieškoti balanso – nubausti teroristus, veikiančius Slovjanske, Kramatorske ir kituose miestuose, bet elgtis taip, kad nenukentėtų paprasti gyventojai.

„Ceremonijos baigėsi“, – pareiškė A.Avakovas ir pridūrė, kad yra nuspręsta metodiškai spausti teroristus, tačiau tam reikia daug pastangų. 

Ministro teigimu, žmonės su ginklais rankose negali būti vadinami niekaip kitaip – tik teroristai, o su jais jokio dialogo negali būti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas

O.Turčynovas: Rusija vykdo karą prieš Ukrainą

Laikinasis Ukrainos vadovas Oleksandras Turčynovas pirmadienio naktį pareiškė, kad Rusija yra pradėjusi karą prieš Ukrainą ir jį jau vykdo pietinėje ir rytinėje šalies dalyse, rašo naujienų agentūra „Unian“.

„Rusijos Federacija vykdo karą prieš mūsų šalį Rytuose ir Pietuose. Jie stengiasi visiškai destabilizuoti padėtį“, – televizijoje sakė O.Turčynovas

„Rusijos Federacija vykdo karą prieš mūsų šalį Rytuose ir Pietuose. Jie stengiasi visiškai destabilizuoti padėtį“, – televizijoje sakė O.Turčynovas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Rytuose rusams pavyksta kelti chaosą, tačiau patriotiškai nusiteikę Odesos gyventojai pajėgė pasipriešinti. 

Anot O.Turčynovo, naujausiais oficialiais duomenimis, per įvykius Odesoje žuvo 46 žmonės, 42 iš jų – užsidegusiuose Profsąjungų rūmuose.

O.Turčynovas teigė, kad dalis įvykių Odesoje organizatorių ir dalyvių yra Rusijos piliečiai, kurie dalyvavo organizuojant neramumus Padniestrėje. Jis pabrėžė, kad nors Odesoje buvo daug ir vietinių provokatorių, operacijos centras buvo už Ukrainos ribų – Rusijoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Oleksandas Turčynovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Oleksandas Turčynovas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min