Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos žurnalistas prašosi prieglobsčio Lietuvoje

Spauda
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spauda
Šaltinis: 15min
0
A A

Kijevo žurnalistas Anatolijus Šarijus kreipėsi į Lietuvą prašydamas prieglobsčio dėl Ukrainos teisėsaugos institucijų persekiojimo, praneša Kyivpost.com. Tai žurnalistas pranešė duodamas interviu šalies internetiniam tinklalapiui „Ukrainska Pravda“.

„Jei sugrįšiu į Ukrainą, jie mane uždarys į kalėjimą ir ten mane numalšins, ir niekas neištars nė žodžio. Prašysiu prieglobsčio, o sugrįšiu kai jie pradės karti valdžioje esančią Janukovičiaus šutvę. Aš padėsiu. Įtrinsiu virves muilu“, – sakė A.Šarijus.

Žurnalistas pasakojo prieš kelis mėnesius nuvykęs į Rusiją, o iš ten – į Nyderlandus, kur kreipėsi prieglobsčio. Tačiau vyro pase buvo Lietuvos viza, todėl laikydamiesi Dublino konvencijos, Nyderlandų pareigūnai išsiuntė A.Šarijų į Lietuvą.

Žurnalistas pasakojo, kad sprendimą prašyti prieglobsčio lėmė teisėsaugos institucijų persekiojimas. „Aš neskiriu Ukrainos valdžios nuo Vidaus reikalų ministerijos. Tai banditų vyriausybė. Šie vyrai, kuriuos saugo įstatymai, gali įkalinti bet ką“, – akcentavo jis.

Prašysiu prieglobsčio, o sugrįšiu kai jie pradės karti valdžioje esančią Janukovičiaus šutvę. Aš padėsiu. Įtrinsiu virves muilu.

Ukrainoje A.Šarijui iškeltos dvi baudžiamosios bylos, tačiau žurnalistas tikina, kad jos – fiktyvios.

„Vieną bylą man iškėlė dėl šaudymo „McDonald's“ restorane. Vyras užsipuolė mano žmoną, kuri yra motinystės atostogose, netinkamai elgėsi ir pakvietė mane kovoti. Todėl į jį paleidau dvi gumines kulkas, ir jis buvo lengvai sužeistas“, – kalbėjo A.Šarijus.

„Vyras išėjo, tačiau aš iškviečiau policiją ir daviau parodymus. Niekas manęs neiškvietė apklausai, viskas buvo tylu. Man buvo pranešta, kad nėra pagrindo iškelti baudžiamąją bylą. Po mėnesio vidaus reikalų ministro pavaduotojas Farynykas iškėlė man bylą“, – pridūrė žurnalistas.

A.Šarijus sakė, kad incidentas „McDonald's“ restorane nebuvo atsitiktinumas, nes prieš šį incidentą jis buvo pradėjęs tirti nelegalią prekybą narkotikais, kurią „dengė, atvirai kalbant, Vidaus reikalų ministerija“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min