Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 19d. 23:53

UNICEF papiktinęs nuosprendis – 13-metis berniukas nuteistas 10 metų kalėjimo už šventvagystę

Nigerija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nigerija

Vaiko teisių agentūra UNICEF pasmerkė 13 metų berniuko nuteisimą 10 metų kalėjimo už šventvagystę Šiaurės Nigerijoje, rašo CNN.

Omaras Farouqas buvo nuteistas Šariato teisme Kano valstijoje, Nigerijos šiaurės vakaruose, po to, kai jis buvo apkaltintas nešvankia kalba Alacho atžvilgiu, berniukui ginčijantis su draugu.

Advokato Kola Alapinni teigimu, O.Farouqo bausmė pažeidžia Afrikos vaiko teisių ir gerovės chartiją bei Nigerijos konstituciją. Anot jo, vaiko vardu jau yra paduota apeliacija.

O.Farouqas buvo teisiamas kaip suaugęs, nes jis, pagal islamo įstatymus, jau yra sulaukęs brandos, taigi ir yra visiškai atsakingas už savo veiksmus.

Advokatas tikina, kad nei jam, nei kitiems advokatams nėra leidžiama susitikti su berniuku.

Advokatas tikina visiškai atsitiktinai sužinojęs apie berniuko bylą pats dirbdamas su vyro, kuris tame pačiame teisme už šventvagystę buvo nuteistas mirties bausme, byla.

„Sužinojome, kad jie abu buvo nuteisti to paties teisėjo, tą pačią dieną, tame pačiame teisme už šventvagystę. Sužinojome, kad apie berniuką niekas nekalbama, todėl turėjome greitai veikti ir pateikti apeliaciją“, – pasakoja advokatas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nigerija
AFP/„Scanpix“ nuotr./Nigerija

Pasak jo, Nigerijos įstatymai nepripažįsta šventvagystės. Tai nesuderinama ir su Nigerijos konstitucija.

Advokatas pasakojo, kad O.Farouq motinai, paskelbus nuosprendį jos sūnui, teko bėgti į kitą miestą, kad apsisaugotų nuo namus užplūdusių pasipiktinusiųjų minios.

„Visi čia bijo kalbėti ir gyvena bijodami represijų“, – sakė jis.

UNICEF paskelbė pareiškimą „išreiškdama didelį susirūpinimą“ dėl nuosprendžio.

„Šiam 13-mečiui vaikui Omarui Farouqui skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę yra neteisinga, – sakė UNICEF atstovas Nigerijoje Peteris Hawkinsas. – Tai taip pat paneigia visus pagrindinius vaiko teisių ir vaiko teisingumo principus, kuriuos pasirašė Nigerija – ir netiesiogiai Kano valstija.“

Kano valstija, kaip ir dauguma musulmoniškų valstybių Nigerijoje, taiko šariato teisę kartu su pasaulietine teise.

CNN susisiekė su Kano valstijos gubernatoriaus atstovu dėl komentaro, tačiau atsakymo negavo.

UNICEF paragino Nigerijos vyriausybę ir Kano valstijos vyriausybę skubiai peržiūrėti bylą ir pakeisti bausmę, sakoma organizacijos pranešime.

„Šis atvejis dar labiau pabrėžia būtinybę skubiai įgyvendinti Kano valstybinės vaiko apsaugos įstatymo projektą siekiant užtikrinti, kad visi vaikai iki 18 metų, įskaitant Omarą Farouq, būtų apsaugoti ir kad visi Kano vaikai būtų traktuojami pagal vaiko teisių standartus“, – sakė UNICEF atstovas Nigerijoje Peteris Hawkinsas

Temos: 2 Nigerija UNICEF

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min