Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UR viceministras: politiniai kaliniai Baltarusijoje turi būti išlaisvinti ir reabilituoti

Evaldas Ignatavičius
URM nuotr. / Evaldas Ignatavičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, Lenkijoje dalyvavęs neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, pabrėžė, kad politiniai kaliniai Baltarusijoje turi būti ne tik paleisti, bet ir reabilituoti.

Užsienio reikalų  ministerija pranešė, kad šeštadienį susitikime daug dėmesio skirta žmogaus teisių padėčiai Baltarusijoje. Diskusijose Sopote, Lenkijoje, dalyvavę ministrai pabrėžė, kad ES dialogą su oficialiuoju Minsku atnaujintų tik tada, kai bus paleisti visi politiniai kaliniai. Be to, pabrėžta, kad ES turi palaikyti nuolatinius kontaktus su opozicija, remti europietiškai nusiteikusią visuomenę įvairiomis švietimo ir pilietiškumo programomis.

Pasak URM, E.Ignatavičius taip pat atkreipė dėmesį į Šengeno informacinės sistemos trūkumus, kuriais naudojasi ES šalyse nepageidaujami trečiųjų šalių piliečiai, ir pakvietė ministrus skirti tinkamą politinį dėmesį šiems klausimams. Tuo pačiu spręstina ir asmens duomenų apsaugos užtikrinimo problema ES ir trečiųjų šalių abipusės teisinės pagalbos procesuose, kad keitimasis informacija nebūtų naudojamas politinio persekiojimo tikslais, kaip tai įvyko organizacijos „Vesna“ vadovų atveju, pažymima pranešime.

Lietuvos valdžios institucijos sulaukė griežtos kritikos paaiškėjus, kad Teisingumo ministerija šiemet perdavė Baltarusijai duomenis apie žmogaus teisių aktyvisto Alesio Beliackio bankines sąskaitas. Nevyriausybinės organizacijos „Vesna“ vadovas rugpjūtį buvo suimtas Minske ir apkaltintas pajamų slėpimu.

Susitikimo Lenkijoje metu taip pat diskutuota su ES šalių kandidačių atstovais, aptartos iniciatyvos Europos kaimynystėje ir situacija Sirijoje.

URM teigimu, Lietuva remia pastangas didinti spaudimą Sirijos prezidento Bašaro Al Asado režimui plečiant esamas sankcijas ir taikant naujas. Tuo pat metu Lietuva siekia, kad dėl naujų sankcijų nenukentėtų paprasti Sirijos žmonės.

„Būtinos koordinuotos tarptautinės bendruomenės pastangos ieškant politinio krizės Sirijoje sprendimo“, – sako URM.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min