TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Uraganas Irena jau pasiglemžė mažiausiai 15 aukų, stichija sekmadienį smogė Niujorkui

Vanduo tvindo Niujorko gatves
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Audros pasekmės Šiaurės Karolinoje
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV rytinę pakrantę siaubiantis uraganas jau pasiglemžė mažiausiai penkiolikos žmonių gyvybes, nors valdžia ir ėmėsi saugumo priemonių.

US Stream kamera transliuoja iš Niujorko

CNN praneša, kad tarp žuvusių – 11 metų vaikas Virdžinijos valstijoje, Niuporte. Ant jo namo užvirto audros išrautas medis.

Kitas žuvęs žmogus – 55 metų banglentininkas Floridoje, vietos gyventojas. Šeštadienį 15min.lt taip pat pranešė apie žuvusį vyrą Virdžinijoje, Brunswicke. Ant jo gatvėje užvirto didelė medžio šaka, kurią nuplėšė ir atnešė uraganas. Patikslintais duomenimis, tuo metu vyras buvo savo automobilyje. Tačiau, anot CNN, neaišku, ar automobilis tuo metu važiavo. 

Dauguma kitų žuvusių – Šiaurės Karolinoje. Vienas vyras dėl uraganinio vėjo nesuvaldė sunkvežimio ir atsitrenkė į medį. Kitą vyrą užmušė medžio šaka. O Onslow vietovėje žmogus gavo širdies smūgį dengdamas savo namo langus apsauginėmis plokštėmis.

AFP suskaičiavo, kad dėl uragano rytinėje JAV pakrantėje atšaukta 8 tūkst. lėktuvų reisų. Suparalyžiuoti ne tik penki Niujorką aptarnavę oro uostai. Tik dalį reisų priima Filadelfijos oro uostas.

Niujorke pirmą kartą miesto istorijoje paskelbta būtina evakuacija. Iškeldinta apie 370 tūkst. žmonių, kurių namus gali užtvindyti pakilęs vanduo. Kalbėdamas šeštadienio vakarą Niujorko meras M.Bloombergas prasitarė, kad ne visi gyventojai pakluso prašymui evakuotis. Tai – daugiausiai senyvo amžiaus gyventojai. Šiems žmonėms meras patarė jau nebandyti judėti iš namų, o, iškilus pavojui, skambinti gelbėjimo tarnyboms.

Didžiuliai nuostoliai (papildyta 9.21 val.)

Suskaičiuota, kad Virdžinijoje dėl masinių avarijų elektros tiekimo sistemoje be energijos liko daugiau nei milijonas žmonių. Apie tai informavo valstijos gubernatorius Bobas McDonnellas. Norfolke, Niuport-Niūze ir Hamptone vietinė valdžia įvedė komendanto valandą, kuri truks 48 valandas.

Gubernatorius patarė ir kitų vietovių vietinei valdžiai imtis panašių priemonių. O vietiniams gyventojams, dėl elektros išlydžių pavojaus, jis griežtai nerekomendavo tamsiu paros metu bandyti pašalinti užgriuvusius medžius. 

Delavero valstijoje, kuri taip pat pasipainiojo uragano kelyje, sugriauta 17 namų. Kol kas apie aukas čia nepranešama. Tačiau sinoptikai baiminasi, kad uraganas, judantis Niujorko link, gali virsti griaunančiais tornadais.

22 val. vietos laiku šeštadienį (5 val. ryto Lietuvos laiku sekmadienį) uragano epicentras buvo 435 km į pietvakarius nuo Niujorko ir judėjo didmiesčio link 26 km/val greičiu.

Nacionalinis uraganų stebėjimo centras (US National Hurricane Center), įsikūręs Majamyje, praneša, kad uragano epicentre greitis sumažėjo iki 130 km/val. Tai atitinka pirmą kategoriją pagal Saffiro-Simpsono skalę.

Papildyta 11.00 val. CNN praneša, kad uždarytas ir Niujorko jūrų uostas. Uosto vadovybės nurodymu, draudžiama važiuoti ir didžiaisiais Niujorko tiltais. Uždarytas ir George'o Washingtono tiltas. Paralyžiuotas ir Long Island'as.

Uraganas jau švilpia Niujorke (papildyta BNS informacija 11.40 val.)

Uraganas sekmadienį atslinko į Niujorką, užgriovęs Manhatano dangoraižius smarkiais vėjais ir keldamas finansų rajonų užtvindymo pavojų.

Pirmasis per porą pastarųjų dešimtmečių „Didžiajam obuoliui“ smogęs uraganas atslinko naktį, nutviekstas žaibų ir nešdamas smarkias liūtis; taip pat gauta pranešimų apie susidariusius tornadus. Vėjas nuolat stiprėja: paryčiais jo greitis turėtų padidėti 80 kilometrų per valandą, o vėliau pasiekti apie 130 kilometrų per valandą.

Irena pasiekė JAV krantus šeštadienį apie 8 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ties Apžvalgos kyšuliu Šiaurės Karolinoje, netoli priekrantės salų virtinės, ir greitai pareikalavo žmonių gyvybių.

Niujorko pareigūnai sakė, jog didžiausią potvynių pavojų kelia ne smarkios liūtys, o vėjo iš Atlanto vandenynu genama banga, kur sekmadienio rytą taip pat sutaps su aukštu vandenyno potvyniu.

Pareigūnai nurodė, kad Manhatano dangoraižiai veikiausiai nebus smarkiai apgadinti, tačiau perspėjo, jog dėl elektros tinklų gedimų gyventojai gali likti be šviesos ir vandens, taip pat gali neveikti liftai.

Papildyta 12.02 val.  Naujausiais duomenimis, uraganas jau pasiglemžė 10 gyvybių. Kol kas nepranešama, kaip ir kur žuvo dešimtoji auka.

Niujorko meras M.Bloombergas prieš vidurnaktį vietos laiku įspėjo niujorkiečius, kad oro sąlygos netrukus smarkiai pablogės. Žmonėms siūlome likti namuose.

Papildyta 12.45 val. Merilande dėl audros įsijungus apsaugos sistemoms, sustojo atominės elektrinės reaktorius. Be elektros liko dar daugiau amerikiečių. Iš viso elektros neturi 3 mln. amerikiečių rytinėje pakrantėje.

Papildyta 14.00 val. Sinoptikai pranešė amerikiečiams rytinę žinią: didmiesčio laukia mažiausiai 12 valandų truksianti intensyvi liūtis. Per šį laikotarpį gali iškristi tiek kritulių, kiek Lietuvoje per pusę metų. CNN rodo vaizdus, kaip vandenyno vanduo pradeda plūsti į Long Beacho gatves.

Papildyta 15.20 val. CNN žurnalistai pasakoja, kad East River upė, įtekanti į vandenyną, jau perlipo apsaugines sienas ir plūsta į Niujorką. Panaši situacija ir kurortiniame Long Beach'e: pakilęs Atlanto vanduo perlipo užtvaras, bangos po paplūdimį plukdo gelbėjimo stotį.

Papildyta 17.05 val. CNN tiesiogiai transliuoja vaizdus, kaip gelbėtojai skuba traukti iš apsemtų namų amerikiečius, nepaklususius raginimui evakuotis. Tokių gelbėjimo operacijų Niujorko apylinkėse daugybė. Tenka valtimis evakuoti žmones ir iš vietovių, esančių atokiau nuo vandenyno: potvynis tikrai galingas.

Gera žinia Niujorko gyventojams – Nacionalinis uraganų stebėjimo centras, įvertinęs uragano pokyčius, suteikė jam gerokai silpnesnį – tropinės audros statusą. Vėjo greitis uragano epicentre susilpnėjo iki 100 km/val.

Papildyta 18.00 val. CNN praneša, kad Niujorką užklupusi audra, jei nekils tornadų, nebus tokia baisi, kaip laukta. Kol kas Niujorke nėra nukentėjusių žmonių, gelbėjimo tarnybų darbas vyksta sklandžiai.

Naujausiais duomenimis, be elektros Niujorke sekmadienį liko 50 tūkst. žmonių. 

Papildyta 21.20 val. Patikslinta informacija apie uragano ir jo sukelto potvynio aukas. Šiuo metu suskaičiuota 14 žuvusių. Tarp naujų aukų – moteris Merilande, kurią užgriuvo namų židinys. Kitus nužudė griūvantys, uragano išrauti medžiai, praneša AP.

Papildyta 22.55 val. Aukų skaičius dar padidėjo, suskaičiuota jau 15 žuvusių: po vieną Konektikute, Merilande ir Floridoje, 2 – Niu Džersyje, 6 – Šiaurės Karolinoje, 4 – Virdžinijoje. Tačiau Niujorkas, rodos, gali atsikvėpti. Tropine audra virtęs uraganas pasuko tolyn nuo JAV.

Ta proga Niujorko meras Michaelas Bloombergas ramina žmones ir žada 15 valandą vietos laiku atšaukti masinę evakuaciją. 

VIDEO: Two million evacuated as Hurricane Irene hits US

VIDEO: Opie's eye - Outside in Hurricane Irene

VIDEO: Hurricane Irene Slams Into North Carolina Coast

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min