2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Uraganui Laura sustiprėjus iki 4 kategorijos baiminamasi didelio štorminio potvynio

Uraganui Laura sustiprėjus iki 4 kategorijos ir trečiadienį slenkant JAV pietinių Luizianos ir Teksaso valstijų krantų link, buvo perspėta dėl „neišgyvenamo“ štorminio potvynio ir nurodyta evakuotis šimtams tūkstančių Meksikos įlankos pakrantėse gyvenančių žmonių.

Majamyje įsikūręs Nacionalinis uraganų centras (NHC) paskelbė, kad Laura krantą turi pasiekti vėlai trečiadienį arba anksti ketvirtadienį.

Uraganas, kurio vėjų greitis siekia 240 km per val., kone pasiekė aukščiausią 5-ą kategoriją pagal Saffiro-Simpsono skalę. Penktai kategorijai uraganas priskiriamas, jei jo vėjų greitis siekia bent 252,6 km per valandą.

Jei Laura išliks tokia pat stipri ir pasiekusi sausumą, ji bus tarp 13 stipriausių audrų, kada nors smogusių Jungtinėms Valstijoms, tačiau NHC nurodė, kad uraganui judant į žemyno gilumą „tikimasi spartaus silpnėjimo“.

NHC perspėjo, kad Laura Luizianos ir Teksaso pakrantėse gali sukelti „neišgyvenamą štorminį potvynį“, kurio aukštis gali siekti 6 metrus. Tai drauge su uraganiniais vėjais gali sukelti staigių potvynių ir padaryti „katastrofiškos žalos“.

VIDEO: Itin pavojingas uraganas Laura pasiekė sausumą – baiminamasi pražūtingo potvynio

NHC taip pat perspėjo, kad pietiniuose uragano pakraščiuose gali susiformuoti tornadų ir kad „skubiai reiktų užbaigti pasirengimą gyvybėms ir turtui apsaugoti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min