Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Urbi et Orbi. Popiežius Pranciškus: „Tegul Viešpats pagelbėja kenčiantiems Ukrainoje“

Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį popiežius Pranciškus skelbia jau antrą kaip pontifiko žinią „urbi et orbi“ (miestui ir pasauliui).

13 val. Lietuvos laiku prasidėjo tiesioginė transliacija iš Vatikano.

„Mieli broliai ir seserys, linksmų Kalėdų“, – pradėjo sveikinimą popiežius.

Viešpats tepagelbėja tiems, kurie kenčia Ukrainoje, tepadeda nugalėti neapykantą, – taikos Ukrainoje linkėjo popiežius.

„Taip, broliai, Jėzus yra kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos išganymas ir Jo, pasaulio išganytojo, prašau, kad jis saugotų mūsų brolius ir seseris Irake ir Sirijoje, kurie ilgai kenčia besitęsiančio konflikto pasekmes. Kartu su kitomis etninėmis ir religinėmis grupėmis patiria brutalų persekiojimą. Tegu atneša Kalėdos jiems vilties, kaip ir daugeliui pabėgėlių, suaugusiųjų ir senelių tame regione bei visame pasaulyje. Tegu Kalėdos pakeičia abejingumą artumu, atstūmimą – priėmimu. Kad tie, kuriems reikia, gautų humanitarinę pagalbą, kad sugrįžtų į savo kraštą. Lai Jėzus dovanoja Artimiesiems Rytams taiką, paremdamas pastangas tų, kurie įsipareigoja dialogui tarp Palestinos ir izraeliečių“, – kalbėjo tikintiesiems popiežius.

Prašė taikos Ukrainoje

Jis kalbėjo ir apie situaciją Ukrainoje, prašydamas šalyje taikos: „Viešpats tepagelbėja tiems, kurie kenčia Ukrainoje, tepadeda nugalėti neapykantą“.

Taip pat popiežius Pranciškus prašė taikos Nigerijoje. „Šaukiuosi taikos ir kitoms Afrikos šalims“, – sakė jis, prašydamas turinčių politinę atsakomybę įveikti skirtumus.

Be to, jis linkėjo ramybės šeimoms, kurios kenčia nuo Ebolos.

„Tegu dieviškoji galia nuima širdžių kietumą. Kad su džiaugsmu galėtume pasakyti – mūsų akys išvydo tavo išgelbėjimą. Visiems linksmų šventų Kalėdų“, – baigė savo kalbą popiežius.

Popiežius Pranciškus trečiadienį aukojo Šv. Mišias Šv. Petro Bazilikoje. Pasaulio tikinčiuosius jis ragino parodyti daugiau švelnumo ir gailestingumo.

„Ar mes turime drąsos priimti šalia mūsų esančiųjų iššūkius, problemas ir sunkumus jautriai ar mes vis dėlto labiau norime priimti beasmenius sprendimus, kurie galbūt efektyvesni, tačiau jiems trūksta Evangelijos šilumos? Kaip pasauliui šiandien reikia jautrumo ir šilumos!“ – kalbėjo popiežius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min