Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Urugvajus legalizuoja lengvuosius narkotikus

Urugvajus nepaisydamas Jungtinių Tautų (JT) įspėjimo legalizuoja kai kuriuos lengvuosius narkotikus. Pagal įstatymo projektą, kurį netrukus patvirtins senatas ir pasirašys prezidentas, valstybė taps vieninteliu marihuanos tiekėju. Taip esą bus suduotas smūgis juodajai narkotikų rinkai, tačiau dauguma Urugvajaus gyventojų tokiam įstatymui prieštarauja ir baiminasi, kad šalį kairiųjų politikai nublokš Meksikos keliu.
Marihuanos suktinė
Marihuanos suktinė / Cnbc.com nuotr.

Lengvųjų narkotikų sostine laikomame Amsterdame, Nyderlanduose, tam tikrose kavinėse galima rūkyti marihuaną, nes valstybė joms taiko specialią tolerancijos politiką, bet už narkotikų laikymą, gamybą ir prekybą šalis toliau baudžia. Tuo metu Urugvajus, kuris ir taip nebaudė už narkotikų laikymą asmeninėms reikmėms, ketina daryti tai, ko dar jokia šalis nedrįso. Įstatymo projektą leidžiantį auginti ir prekiauti marihuana vasarą jau patvirtino kairiųjų dominuojami žemieji parlamento rūmai, apžvalgininkai sako, kad jį patvirtins ir kairiųjų valdomi aukštieji rūmai, o kairiųjų prezidentas Jose Mujica – pasirašys. Vadinamasis Platusis Frontas esą taip planuoja užgniaužti juodąją narkotikų rinką.

Urugvajų įspėjo ir JT narkotikų kontrolės tarnyba. Esą įstatymas ne tik neigiamai veiks visuomenės sveikatą, bet ir prieštaraus Urugvajaus pasirašytoms tarptautinėms sutartims įpareigojančiomis griežtai kontroliuoti narkotikus.

„Šio įstatymo stiprybė ta, kad jis reguliuoja jau egzistuojančią tikrovę. Urugvajuje marihuaną vartoja 130 tūkst. žmonių, kurie ją perka juodojoje rinkoje“, – teigė Vaistų tarnybos generalinis sekretorius Julio Calzada.

Valstybė marihuaną supirkinės iš augintojų, patikrinusi pardavinės vaistinėse tik Urugvajaus piliečiams, kurie privalės užsiregistruoti. Planuojama kaina – doleris už gramą, kurio pakanka vienai cigaretei. Tai bent aštuonis kartus pigiau nei pardavinėja kai kurios Amerikos valstijos medicinos tikslams. Nacionalinis kanapių institutas žada marihuanos nereklamuoti ir šviesti apie narkotikų žalą, bet įstatymą remiančių Urugvajuje mažai. Pasak „Factum“ visuomenės apklausų – tik 29 proc. Kritikai nerimauja, kad santykinai klestintį Urugvajų ištiks Kolumbijos ar Meksikos likimas.

„Tai – ne šiaip blogas įstatymas. Tai – katastrofa. Įstatymo prielaida ta, kad esą spręsdami vartojančių problemą privalome varžytis su narkotikų prekeiviais. Todėl valstybė siūlys geresnį produktą už mažesnę kainą. Koks tokių varžybų rezultatas? Didesnė rinka. Ar jos norime nepaisydami žinių apie narkotikų žalą?“, – klausė Senato Sveikatos komisijos prezidentas Alfredo Solari.

Urugvajų įspėjo ir JT narkotikų kontrolės tarnyba. Esą įstatymas ne tik neigiamai veiks visuomenės sveikatą, bet ir prieštaraus Urugvajaus pasirašytoms tarptautinėms sutartims įpareigojančiomis griežtai kontroliuoti narkotikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius