Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už ilgalaikę pagalbą Haičiui

L.Andrikienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / L.Andrikienė
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Šią savaitę per Europos Parlamento (EP) plenarinį posėdį Strasbūre vyko debatai dėl Europos Sąjungos (ES) pagalbos Haičiui, kur prieš porą savaičių įvyko daugiau kaip šimtą tūkstančių gyvybių nusinešęs žemės drebėjimas.

Debatuose dalyvavo ir EP narė Laima Andrikienė, ji priklauso EP Europos liaudies partijos politinės grupei ir yra EP Žmogaus teisių pakomitečio vicepirmininkė. L.Andrikienė pabrėžė, kad ES vaidmuo turėtų būti labiau koncentruotas į vidutinio laikotarpio bei ilgalaikę pagalbą ir turėtų siekti atkurti Haičio infrastruktūrą, atstatyti stichijos sugriautus miestus ir kaimus, mokyklas bei ligonines.

L.Andrikienė priminė, kad per pastarąsias dienas tarptautinė bendruomenė sulaukė nemažai kritikos dėl neefektyvumo ir nepakankamai greito reagavimo į Haičio, kur didėjo nesaugumas ir neviltis tarp išgyvenusių žemės drebėjimą žmonių, pasibaisėtinai trūko maisto ir drabužių, tragediją. „Šios problemos iš tiesų egzistuoja ir mes turime jas spręsti kaip įmanoma greičiau. Tačiau mes negalime neįvertinti įvairių tarptautinių dalyvių indėlio – nuo vyriausybių iki pilietinės visuomenės organizacijų ir paprastų žmonių visame pasaulyje“, – priminė EP narė.

Kartu ji pabrėžė, kad „ES neabejotinai yra tarp tų, kurie išreiškė didžiausią solidarumą su Haičio gyventojais“. „Nors daugelis kritikavo tariamai lėtą ES reakciją į šią krizę, neturėtume pamiršti, kad ES atsakas – ne tik sprendimai, priimti Briuselyje. Atskirų ES šalių vyriausybės tuoj pat po nelaimės išsiuntė tūkstančius vyrų ir moterų padėti Haičiui bei skyrė milijonus eurų siekiančią pagalbą“, – sakė L.Andrikienė.

Jos nuomone, ES turėtų būti forumas, kuris padėtų skirstyti ir koordinuoti Europos vidutinės trukmės bei ilgalaikę paramą. Dar šią savaitę patvirtintas EK ir valstybių narių įsipareigojimas skirti beveik pusę milijardo eurų Haičiui tikrai yra didelis ir svarbus žingsnis šia kryptimi.


„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min