Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už išleistą knygą – treji metai kalėjimo

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Australijos rašytojas Harry Nicolaidesas nubaustas trejų metų kalėjimo bausme už Tailando monarchų įžeidimą, praneša BBC.

Bankoko nusikaltimų teismas iš pradžių rašytoją buvo nuteisęs šešerių metų laisvės atėmimo bausme, tačiau vėliau kalėjimo terminą, atsižvelgdamas į tai, kad H.Nicolaidesas prisipažino kaltu, sumažino.

Tailande mokytoju dirbęs australas suimtas praėjusių metų rugpjūtį, kai bandė išvykti iš šalies. Jam pateikti kaltinimai, susiję su prieš ketverius metus išleistoje novelėje parašytu skyriumi „Patikimumas“, kuriame aprašomas neįvardytas Tailando princas.

H.Nicolaidesas žurnalistams prieš teismo paskelbtą nuosprendį sakė besijaučiantis lyg sapnuodamas blogą sapną. „Tai tarytum „Alisos stebuklų šalyje“ patirtis", – sakė rašytojas.

Teisme jis prasipažino kaltu, nors visą laiką tvirtino savo trumpa novelės ištrauka, kurioje aprašomas skandalingas neįvardyto monarchijos atstovo gyvenimo būdas, nesiekęs nieko įžeisti.

„Jis parašė knygą, kuri šmeižia karalių ir Tailandą, ir monarchiją“, – sakė teisėjas.

Pasak H.Nicolaideso, iš viso parduotos tik septynios knygos kopijos. Vienintelė žinoma knygos kopija šiuo metu yra Tailando nacionalinėje bibliotekoje ir vis dar yra laivai prieinama visuomenei.

Pasak BBC korespondento Bankoke Jonathano Heado, neaišku, kodėl Tailando valdžia nusprendė taip griežtai pasielgti su australų rašytoju. Per penkis H.Nicolaideso suėmimo mėnesius net keturis kartus atmesta laidavimo galimybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min