Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už Londono ribų toliau siautėja riaušininkai, bet sostinėje padėtis stabilizavosi

Riaušių Londone akimirka
15min.lt skaitytojo Rimvydo Ivoškio nuotr. / Riaušių Londone akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiąją Britaniją apėmus didžiausiems per daug dešimtmečių neramumams, trečiadienį riaušininkai toliau siautėjo Mančesteryje ir pramoniniame Vidurio Anglijos regione.

Tuo tarpu Londone, kur į gatves pažaboti smurto buvo pasiųsti 16 tūkst. policininkų, buvo ramu.

Mančesteryje, trečiajame pagal dydį šalies mieste, jaunuoliai daužė parduotuvių vitrinas, plėšė parduotuves ir vaikė fotografus. Pasak policijos, tai didžiausi neramumai mieste per tris dešimtmečius.

Vest Bromiče ir Vulverhamptone centrinėje Anglijoje gobtuvais veidus prisidengę riaušininkai padeginėjo pastatus. Tuo tarpu netoliese esančiame Notingame padegamosiomis bombomis apmėtyta policijos nuovada. Pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas negauta.

Plėšikautojai antrą naktį iš eilės siaubė parduotuves ir antrajame pagal dydį Birmingamo mieste, o šiaurės vakaruose esančiame Liverpulyje maždaug 200 riaušininkų leido į policijos pareigūnus signalines raketas.

Neramumai Didžiojoje Britanijoje tęsiasi jau ketvirtą dieną iš eilės.

Tuo tarpu Londone, per kurį nusiritusi smurto banga naktį iš pirmadienio į antradienį paskandino liepsnose kai kuriuos rajonus, riaušės nurimo. Gatvėse budėjo minios žmonių, pasirengusių ginti savo bendruomenes.

Po antradienio nakties neramumų, kurie sostinėje buvo didžiausi per daug dešimtmečių, Londono gatvėse patruliuojančių policininkų skaičius buvo padidintas nuo 6 tūkst. iki 16 tūkstančių, o Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas pažadėjo „padaryti viską, kas būtina, kad gatvėse būtų atkurta tvarka“.

Daugelyje Londono rajonų parduotuvės darbą baigė anksčiau ir paskubėjo uždaryti savo langines, kaip patarė policija.

Antradienį neramumų židiniu tapo Mančesterio miestas Anglijos šiaurės vakaruose, kur gaujos jaunuolių, prisidengusių veidus šalikais ir slidininko kaukėmis, prasiveržė pro juos sutramdyti mėginusias policijos pajėgas. Riaušininkai nusiaubė kelias batų parduotuves ir padegė mergaitiškų drabužių parduotuvę miesto centre.

Du plėšikautojai sudaužė Mančesterio centrinėje dalyje esančio didžiulio prekybos centro „Arndale“ stiklines įėjimo duris, ir į jo vidų plūstelėjo šimtai jaunuolių, kurie išėjo nešini pilnais glėbiais drabužių ir batų.

Bejėgiškai stebint policijai, plėšikautojai taip pat nusiaubė elektros prekių parduotuvę. Tuo metu kiti riaušininkai svaidė į policininkus įvairius daiktus ir juos įžeidinėjo.

Mančesterio policijos viršininko pavaduotojas Garry Shewanas, kuris miesto policijoje dirba nuo 1981-ųjų, pastaruosius įvykius pavadino „beprasmiu smurtu ir beprasmiu nusikalstamumu, kurio mastas toks, su kokiu man dar neteko susidurti“.

Panašių vaizdų buvo galima išvysti ir Birmingame bei kaimyniniame Vulverhamptone, kur jaunuoliai susirėmė su riaušių policininkais, prisidengusiais skydais.

Vakarų vidurio Anglijos policija, kuri dėl antradienio riaušių sulaikė 109 asmenis, informavo tirianti pranešimus, kad per neramumus kažkas paleido šūvį.

Policija ir sporto valdininkai taip pat pranešė, kad dėl neramumų nebus atšauktos trečiadienį netoliese esančiame Edžbastone turinčios įvykti kriketo rungtynės tarp Anglijos ir Indijos komandų.

Londone šimtai sikhų praėjusią naktį budėjo savo rajono gatvėse vakarinėje miesto dalyje. Sikhai, dalis kurių vilkėjo tradicinius drabužius, organizavo patruliavimą motociklais ir stebėjo traukinių stotį.

Panašios savanorių budėtojų grupės iš futbolo sirgalių susibūrė ir Londono pietuose esančiame Eltamo rajone.

Naujienų agentūros AFP korespondentas pranešė matęs maždaug 150 vyrų gaują, kuri bėgo gatve Enfildo rajone ir skandavo: „Anglija, Anglija, Anglija“.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos policijos priežiūros institucija pranešė neradusi jokių įrodymų, kad Markas Dugganas, kurio žūtis nuo policijos kulkų praeitą savaitę tapo Londoną apėmusių precedento neturinčių riaušių katalizatoriumi, šaudė į pareigūnus.

29 metų vyras, kuris buvo keturių vaikų tėvas, važiavo taksi, kai šį automobilį Londono šiaurėje, kur gyvena įvairios etninės bendruomenės, sustabdė policija, vykdžiusi operaciją prieš nusikaltėlių gaujas. Pasigirdo keli šūviai. M.Dugganas nuo šautinių žaizdų mirė incidento vietoje.

Vyro šeima pareiškė esanti „visiškai sukrėsta“ tyrimo išvadų ir pareikalavo atsakymų iš policijos.

Per tris neramumų dienas policija Londone areštavo 685 žmonės, vienuolika policijos pareigūnų buvo sužeisti, nurodė Skotland Jardas.

Skotland Jardo vyriausiojo konsteblio pavaduotojas Stephenas Kavanagh sakė, kad šimtų kaukėtų jaunuolių siautėjimas buvo beprecedentis, o policijai teko toks krūvis, kokio „dar neteko matyti“.

Pasak pareigūno, siekiant pažaboti riaušininkus ketinta netgi panaudoti plastikines kulkas. Policija jas naudojo per tarpkonfesinius neramumus Šiaurės Airijoje, tačiau žemyninėje šalies dalyje tokio tipo kulkos dar nė karto nebuvo naudotos.

Šie neramumai iškėlė rimtų klausimų dėl saugumo artėjant 2012-ųjų vasaros olimpinėms žaidynėms Londone.

Dėl riaušių buvo atšauktos trečiadienį Vemblio stadione turėjusios įvykti draugiškos futbolo rungtynės tarp Anglijos ir Nyderlandų nacionalinių rinktinių.

Antradienį ligoninėje mirė 26 metų vyras, kuris buvo pašautas į galvą savo automobilyje sostinės Kroidono rajone. Pasak policijos, jis tapo pirmąja riaušių auka.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min