Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 spalio 2d. 16:32

Už Malaizijos lėktuvo numušimą atsakingų asmenų, pavardės „bus patvirtintos“ 2017-aisiais

Rusijos kariai, prisidėję prie keleivinio lėktuvo MH17 numušimo
Bellingcat nuotr. / Rusijos kariai, prisidėję prie keleivinio lėktuvo MH17 numušimo
Žmonių, kurie yra įtariami „aktyviu vaidmeniu“ numušant Ukrainoje keleivinį Malaizijos lėktuvą, pavardės „bus patvirtintos“ 2017 metų pradžioje, sekmadienį sakė Australijos užsienio reikalų ministrė, užsimindama apie galimą Lokerbio bylos stiliaus baudžiamąjį persekiojimą.

Australija dalyvauja olandų vadovaujamame tyrime dėl 2014 metų liepos mėnesį konflikto draskomoje Rytų Ukrainoje įvykusios „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės, tarp jų – 38 Australijos piliečiai ir gyventojai.

Pradinės, šią savaitę paskelbtos išvados yra tokios, kad „Boeing 777“ buvo numuštas iš Rusijos atgabenta raketa.

Tyrimo metu taip pat buvo „identifikuota maždaug 100 žmonių“, kurie, kaip manoma, vaidino „aktyvų vaidmenį“ transportuojant raketų sistemą.

Tyrimo metu taip pat buvo „identifikuota maždaug 100 žmonių“, kurie, kaip manoma, vaidino „aktyvų vaidmenį“ transportuojant tą raketų sistemą.

„Tikiuosi, kad iki metų pabaigos, galbūt – kitų metų pradžioje, tų (žmonių), kurie, mūsų nuomone, turėtų būti laikomi atsakingi, sąrašas bus patvirtintas, o tada turės būti baudžiamasis persekiojimas“, – transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ sakė Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop.

„Šiuo metu raginame Rusiją bendradarbiauti, užtikrinti visą įmanomą pagalbą jungtinei tyrimo komandai, kad atsakingi žmonės būtų patraukti atsakomybėn“, – sakė ji.

J.Bishop pridūrė, kad yra kelios galimybės, jeigu Rusija vetuotų tyrėjų žingsnius dėl Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pagalbos. Tarp tų galimybių ji nurodė tribunolą, kurį įsteigtų tarptautinė bendrija, „Lokerbio stiliaus baudžiamąjį persekiojimą“ arba vidaus baudžiamąjį persekiojimą Nyderlanduose.

1988 metų „Pan Am“ lėktuvo sprogimą virš Škotijos Lokerbio miestelio tyrė įsteigtas tarptautinis tribunolas, kuriame dalyvavo ir specialus Škotijos teismas, posėdžiavęs Nyderlanduose.

2001 metais dėl lėktuvo susprogdinimo virš Lokerbio buvo nuteistas vienintelis žmogus – Abdelbasetas Ali Mohmetas al Megrahi iš Libijos. Iki pat savo mirties 2012 metais jis tvirtino esąs nekaltas.

Per tą teroro aktą žuvo visi 259 lėktuve buvę žmonės ir dar 11 ant žemės buvusių žmonių.

„Mano galva, šalies vidaus tipo tribunolą galbūt būtų lengviau įsteigti, bet reikėtų užtikrinti, kad jis turėtų visus būtinus įgaliojimus“, – sakė J.Bishop, kuri pridūrė, kad derėjosi su tyrime dalyvaujančių šalių, tarp jų – Belgijos, Malaizijos ir Ukrainos, užsienio reikalų ministrais.

Kanbera seniai kalba apie savo troškimą surasti už „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofą atsakingus asmenis.

Buvęs ministras pirmininkas Tony Abbottas, pavartodamas australiškojo futbolo taisyklių terminą, žadėjo dėl jos apkaltinti (shirtfront) Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min