2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Uzbekistanas giria stiprėjančius gynybos ryšius su JAV

Uzbekistanas antradienį gyrė stiprėjančius gynybos ryšius su Vašingtonu, JAV pareigūnams apsilankius tradicinėje Rusijos įtakos zonoje esančioje Vidurio Azijos šalyje.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.
Temos: 1 Uzbekistanas

Buvusios sovietinės respublikos, įskaitant Uzbekistaną, vis dažniau nusigręžia nuo istorinės partnerės Rusijos ir dėl saugumo garantijų kreipiasi į JAV. Ši tendencija paspartėjo Maskvai pernai vasarį pasiuntus karius į Ukrainą.

„Draugiški mūsų šalių santykiai gynybos srityje kasmet stiprėja“, – sakė Uzbekistano gynybos ministras Bachodiras Kurbanovas per susitikimą su JAV gynybos pareigūnais.

Jis priėmė delegaciją, kurioje buvo ir JAV ginkluotųjų pajėgų Centrinės vadovybės vadas Michaelas Kirilla (Maiklas Kirila).

„Per susitikimą šalys aptarė pasiekimus karinėje srityje ir tolesnio bendradarbiavimo galimybes“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Apie 35 mln. gyventojų turinti Vidurio Azijos šalis kadaise buvo Rusijos vadovaujamo Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) narė, tačiau 2012 metais pasitraukė iš aljanso, kilus spėlionėms, kad kaip į strateginę sąjungininkę ji žvelgia į Jungtines Valstijas.

Pirmojo šio amžiaus dešimtmečio pradžioje Taškentas leido JAV pajėgoms naudotis savo sovietmečio laikų aerodromu „K-2“ karinėms operacijoms kaimyniniame Afganistane rengti, o 2020 metais surengė bendras pratybas su amerikiečių kariais.

JAV ir Uzbekistano derybos įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai KSSO narė Armėnija, kita buvusi sovietinė respublika, sukritikavo Rusiją dėl nesikišimo į Azerbaidžano puolimą prieš armėnų separatistus Kalnų Karabache.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min