Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Uzbekų disidentai įsibrovė į prezidento dukros namą Ženevoje

Užsienyje gyvenantys uzbekų disidentai praeitą mėnesį įsibrovė į savo šalies prezidento Islamo Karimovo susikompromitavusios vyresniosios dukros namus Ženevoje ir paskelbė vaizdus, kuriuose esą matomi daiktai, paimti iš Uzbekijos nacionalinio muziejaus, sakoma sekmadienį žiniasklaidos paskelbtame pranešime.
Gulnara Karimova
Gulnara Karimova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Disidentų organizacijos „Uzdem Fund Suisse“ nariai gruodžio 23 dieną įžengė į negyvenamą, tačiau dar neiškraustytą prabangų namą, kuriame gyveno anksčiau itin įtakinga buvusi Gulnara Karimova.

Iš ten jie tiesiogiai transliavo vaizdus per interneto pokalbių programą „Skype“ ir aprašinėjo, ką mato, žinutėse socialiniame tinkle „Twitter“, rašo Šveicarijos savaitraštis „Le Matin de Dimanche“.

Disidentų organizacijos „Uzdem Fund Suisse“ nariai gruodžio 23 dieną įžengė į negyvenamą, tačiau dar neiškraustytą prabangų namą, kuriame gyveno anksčiau itin įtakinga buvusi Gulnara Karimova

Tarp daiktų, nufilmuotų viloje prieš Ženevos ežero, kurią G.Karimova įsigijo 2009 metais už 18 mln. Šveicarijos frankų (apie 50,5 mln. litų), buvo meno kūrinių, aukso ir sidabro taurių, juvelyrinių dirbinių ir XVIII amžiaus brangakmeniais inkrustuotas Koranas.

„Uzdem Fund Suisse“ vadovas Safaras Bekžonas – 53 metų uzbekas, gyvenantis Šveicarijoje pastaruosius 15 metų – apsilankymą tame prabangiame name prilygino „apsilankymui muziejuje be bilieto“.

Kaip rašo „Le Matin de Dimanche“, ta organizacija tvirtina, kad puolusi Uzbekistano „pirmoji dukra“ yra „konfiskavusi“ daug daiktų iš nacionalinio muziejaus Taškente.

Gulnara, ilgą laiką sugebėjusi derinti veiklą politikoje su popmuzikos žvaigždės, mados dizainerės ir labdaros fondų vadovės karjera, taip pat buvo laikoma galima įpėdine savo 75 metų tėvui, tačiau per kelis pastaruosius mėnesius daug ką prarado.

Spalį pareigūnai uždarė jos žiniasklaidos imperiją. Dėl įtariamo mokesčių vengimo bei kitų pažeidimų buvo uždarytos  ir daugiau nei 12 parduotuvių, veikiausiai priklausiusių Gulnarai arba jos verslo partneriams, kurios Taškente pardavinėjo vakarietiškus drabužius.

Tas smūgis buvo suduotas po to, kai G.Karimova, dirbusi savo šalies ambasadore prie Jungtinių Tautų (JT) Ženevoje, liepą buvo pašalinta iš posto ir neteko diplomatinės neliečiamybės.

G.Karimova, dirbusi savo šalies ambasadore prie Jungtinių Tautų (JT) Ženevoje, liepą buvo pašalinta iš posto ir neteko diplomatinės neliečiamybės

Gulnara jau ne vienerius metus buvo kaltinama mokesčių plovimu Europoje, dėl kurio Prancūzija pradėjo tyrimą. Ji išvyko iš Šveicarijos tuojau po to, kai neteko diplomatės statuso, sakoma sekmadienį paskelbtame pranešime.

Jos name disidentų padarytose nuotraukose, kurias paskelbė „Le Matin de Dimanche“, matomi palikti juvelyriniai dirbiniai, meno kūriniai, paveikslai ir drabužiai, taip pat po grindimis įrengtas tuščias seifas, plastikine plėvele apdengti baldai, o garaže – tebestovintys prabangūs automobiliai „Bentley“ ir „Mercedes SLK“.

S.Bekžonas neatskleidė, kaip jis ir kiti disidentai gavo Gulnaros namų raktus, tačiau sakė, kad keli jos biuro darbuotojai prisidėjo prie disidentų, nurodoma pranešime.

Taip pat tikėtina, kad disidentams padėjo vienos Uzbekistano saugumo tarnybos vadovas Rustemas Inojatovas, kaip manoma, vadovaujantis prieš prezidento dukrą nukreiptai kampanijai jos tėvynėje, arba Gulnaros jaunesnė sesuo Lola Karimova-Tiliajeva, turinti netoliese namą ir nutraukusi visus ryšius su vyresnėle.

Tuo tarpu Ženevos policija nurodė informavusi namo savininką, jog jie negali imtis veiksmų prieš įsibrovėlius, jeigu nebus pateiktas oficialus skundas.

Disidentai galiausiai buvo priversti pasitraukti, kai buvo iškviesti vienos privačios saugos bendrovės darbuotojai, rašo „Le Matin de Dimanche“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius