Hitrou oro uostas buvo uždarytas dėl elektros energijos sutrikimų, kurie, tikėtina, gali tęstis kelias dienas. Apskaičiuota, kad oro uostui teks atšaukti daugiau nei 1350 skrydžių.
Keliautojai buvo įspėti nevažiuoti į oro uostą, kol jis vėl nebus atidarytas.
„Mes grįžtame į Indiją“
Keliautoja Emily Adler skrido į Hitrou oro uostą po atostogų Indijoje. Anot jos, viduryje skrydžio kapitonas visus pažadino ir pasakė: „Mes grįžtame į Delį“.
Kalbėdama iš pagrindinio Delio oro uosto, moteris teigė, kad ji ir kiti keleiviai yra laukimo zonoje.
„Mums ką tik liepė laukti prie savo lagaminų, nežinome, kas bus toliau... tiesiog prasideda chaosas“, – pažymėjo Emily.
„Kol jūs miegojote...“
Verslininkas Steve'as buvo paskutinėje 14 valandų skrydžio iš Singapūro į Londoną atkarpoje, kai ėmė spragsėti orlaivio garsiakalbių sistema.
„Kapitonas prabilo: „Kol jūs miegojote, įvyko tam tikrų įvykių“, – pasakojo vyras.
Kadangi Hitrou oro uostas buvo uždarytas, jų skrydis buvo nukreiptas į Prancūziją. Taip penktadienio rytą Steve'as atsidūrė Paryžiuje, ieškodamas bilietų „Eurostar“ svetainėje, kad pavyktų įsėsti į traukinį atgal per Lamanšą. Tuo tarpu jo bendrakeleiviai svarstė apie aštuonių valandų kelionę autobusu.
Valandų valandas sėdėjo ant šaltų, kietų grindų
Tuo tarpu už 5000 km, Niujorke, esanti Danielle iš Šropšyro pasakojo, kad ji ir jos tėvai buvo palikti likimo valiai John F. Kennedy (JFK) oro uoste po to, kai buvo atšauktas jų „British Airways“ skrydis.
Jos teigimu, ketvirtadienį keleiviai įlipo į lėktuvą, praėjo valanda be jokių paaiškinimų, paskui dar kelios.
„Keturias valandas laukėme lėktuve, kol mums buvo pranešta, kad skrydis atšauktas“, – sakė ji.
Penktadienio rytą Danielle su BBC žurnalistais kalbėjosi sėdėdama ant šaltų terminalo grindų, kur jie laukė jau kelias valandas.
„Nebuvo rasta jokių naujų skrydžių, nepasiūlyta jokių nakvynės vietų ir jų net negalima užsisakyti“, – skundėsi moteris.
Ji sakė, kad tarp jos bendrakeleivių buvo „pagyvenusių žmonių ir mažų vaikų, kurie jau kelias valandas sėdi ant kietų grindų“.
„Mums buvo išduotas 9 dolerių (6,95 svarų sterlingų) vertės maisto kuponas, kas yra įdomu, kai „Evian“ vandens butelis čia kainuoja 6 dolerius (4,64 svarų sterlingų)“, – kalbėjo moteris.
Ji laiko save laimingąja. Ji ir jos tėvai iš atostogų buvo pakeliui namo ir buvo nusprendę savaitgalį pailsėti, todėl teoriškai jie niekur neskuba.
„Yra slaugytoja, su kuria esu kartu ir kuri šeštadienį turi pamainą, ji praras pinigus, – pasakojo ji. – Dar viena moteris praleis savo dukters gimtadienio šventę“.
Paaiškino, kodėl kilo chaosas
Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) generalinis direktorius Willie Walshas penktadienį pareiškė, kad elektros tiekimo sutrikimas, dėl kurio buvo visiškai uždarytas Londono Hitrou oro uostas, yra „akivaizdi planavimo klaida“.
„Kaip gali būti, kad nacionaliniu ir pasauliniu mastu itin svarbi infrastruktūra visiškai priklauso nuo vieno energijos šaltinio ir neturi alternatyvos. Jei taip yra – o taip atrodo – tuomet tai akivaizdi oro uosto planavimo klaida“, – socialiniame tinkle „X“ nurodė jis.


