Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 28d. 08:34

Užminuotas Anderso Behringo Breiviko mikroautobusas su bomba Osle stovėjo dvi dienas

Utojos saloje norvegas šaudė į žmones
„Scanpix“ nuotr. / Utojos saloje norvegas šaudė į žmones.

Mikroautobusas „Volkswagen Crafter“, kurį žudikas Andersas Behringas Breivikas išsinuomojo bombos pervežimui į Oslo centrą, Norvegijos sostinėje lemtingos akimirkos laukė dvi dienas.

Apie tai pranešė Norvegijos spauda, išanalizavusi šio autobusiuko kelionės mokamais keliais kontrolės punktų registracijos duomenis.

„Naktį iš liepos 18 d. į liepos 19 d., jau gerokai sutemus, viską sukroviau į automobilį. Krovinį reikėjo gerai pritvirtinti“, – cituoja žiniasklaida Andersą Behringą Breiviką.

Remiantis mokėjimo už kelius registracijos duomenimis, mikroautobusas į Oslą atvažiavo trečiadienį, liepos 20 d., apie 22 val. vietos laiku.

Kitą vakarą (ketvirtadienį) nusikaltėlis į Oslą atvarė dar vieną automobilį – „Fiat Doblo“. Juo pasinaudojo vėliau, kai reikėjo skubiai nusigauti iki Utojos salos. 

Manoma, kad iki penktadienio, liepos 22 d., abu automobiliai stovėjo netoli A.B.Breiviko namų. Tragedijos dieną  apie 11 val. „Fiat“ atvyko į Oslo centrą, o mikroautobusas su bomba  – 15 val. Tai įvyko truputėlį vėliau, nei planavo teroristas, bombą susprogdinęs 15.26 val. vietos laiku.

Kol kas neaišku, kodėl vėlavo automobilis su bomba. Tačiau akivaizdu, kad dėl šio vėlavimo Breivikas nespėjo nuvykti į salą, kol joje buvo Norvegijos ekspremjerė Gro Harlem Brundtland. Ji buvo pasirinkta pagrindiniu teroristo taikiniu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min