TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius: Europa turi remti Ukrainos pažangą

Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime spalio 21 d. Liuksemburge pabrėžė, kad siekiant Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje sėkmės, šalys partnerės turi užtikrinti daugiau pažangos, o ES – atsižvelgti į partnerių siekius.

Iki viršūnių susitikimo lieka penkios savaitės, ir visi turi dėti daugiau pastangų, - sakė L.Linkevičius.

„Iki viršūnių susitikimo lieka penkios savaitės, ir visi turi dėti daugiau pastangų. Be abejo, partneriai turi parodyti pažangą, bet ir Europos Sąjunga turi juos remti, kad jie galėtų atsakyti į patiriamą spaudimą ir kad jų reformos būtų negrįžtamos“,– sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų tarybos posėdyje svarstant pasirengimą Vilniaus viršūnių susitikimui lapkričio 28–29 d., Lietuvos ministras teigė, jog Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarčiai su Ukraina alternatyvos nėra, bet ji dar turi priimti itin svarbius sprendimus, kad susitarimą būtų galima pasirašyti.

„Ukraina pasiekė pažangos labai svarbiose srityse – dėl rinkimų sistemos ir prokuratūros įstatymų. Pažangos reikia dar daugiau, ir tikiuosi, kad galėsime su Ukraina pasirašyti asociacijos sutartį. Laikas tam pribrendęs, ir visi turime padaryti daugiau“,– sakė L. Linkevičius.

Prieš Tarybos posėdį „Ukrainos draugų“ grupės ministrų susitikime L. Linkevičius pabrėžė tikintis, kad Ukrainos politinės jėgos susitelks, priims rinkimų ir prokuratūros įstatymus bei ras sprendimą dėl Julijos Tymošenko.

Julijos Tymoaenko portretas
Julijos Tymošenko portretas

Pasak ministro, taip jos pasinaudotų istorine galimybe pasirašyti susitarimą, kurio išankstinis taikymas galėtų jau artimiausiu metu atnešti apčiuopiamos naudos ir Ukrainos, ir ES žmonėms.

Taryba taip pat paragino Sirijos konflikto puses gerbti tarptautinę humanitarinę teisę, saugoti civilius ir medicinos personalą bei laikyti atviras sienas. Priimtos Tarybos išvados, kuriose reiškiamas solidarumas su pabėgėlius priimančiomis ES valstybėmis narėmis, sveikinamas įsipareigojimas sunaikinti cheminį ginklą, o konflikto pusės raginamos dalyvauti derybose Ženevoje.

„Labai svarbu, kad prie derybų stalo sėstų visos konflikto pusės. Manau, esame arti tikslo“,– teigė L. Linkevičius.

Ministrai taip pat susitiko su Mianmaro/Birmos opozicijos lydere, Nobelio taikos premijos laureate Aung San Suu Kyi.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min